Toyota bZ4X odhaluje české ceny. Rezervujete si ji i online

Toyota bZ4X 2021

Toyota zahajuje na českém trhu předprodej modelu bZ4X, spolu s čímž odhaluje i jeho české ceny. Tento kompaktní crossover je prvním modelem nové řady elektromobilů značky beyond Zero. Specialitou je vedle svébytného základu přizpůsobenému elektrickému pohonu i možnost rezervace. Ta může proběhnout online.

Výhodou on-line rezervačního systému je, že si zákazník na webové stránce toyota.cz v klidu vybere technické specifikace, barvu i výbavu svého budoucího vozu, a celý proces nákupu si tím usnadní i výrazně urychlí. Plusem navíc je fakt, že bZ4X je aktuálně modelem značky s nejkratší dobou dodání.

„V současnosti je možné si v on-line systému rezervovat naše dva nejnovější modely. Prvním bylo Aygo X a nyní jsme sem přidali i první model od Toyoty s plně elektrickým bateriovým pohonem bZ4X. Prostřednictvím on-line rezervace máte jistotu, že budete mít své nové auto včas,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška s tím, že počet vozů v on-line rezervačním systému bude časově i početně omezený.

České ceny modelu Toyota bZ4X startují na částce 1.220.000 korun. To se bavíme o verzi s pohonem předních kol, o výkonu 150 kW, která se spoléhá na lithium-iontové baterie s kapacitou 71,4 kWh, které zajistí dojezd až 500 km na jedno nabití.

Základní výbava pak zahrnuje dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, multifunkční volant, parkovací kameru, 18″ kola nebo sadu na opravu pneumatik. Nechybí ani multimediální systém s 8″ obrazovkou a šesti reproduktory, adaptivní tempomat nebo LED světlomety.

Je libo pohon všech kol?

Za druhý stupeň Prestige se připlácí 75.000 korun. Výměnou za tuto částku dostanete přední a zadní parkovací čidla s brzdnou funkcí, vyhřívaný volant, bezdrátové nabíjení telefonu, vyhřívání předních sedadel, čalounění s prvky kůže, elektricky nastavitelnou sedačku řidiče nebo infotainment s 12,3″ displejem včetně navigace.

Za 1.380.000 korun navíc pořídíte i Toyotu bZ4X s pohonem všech kol. Takové provedení kombinuje přední elektromotor s 80 kW a zadní elektromotor o totožném výkonu, což dohromady znamená systémový výkon 160 kW. Baterie mají opět kapacitu 71,4 kWh, což v tomto případě znamená dojezd až 445 km.

Verze Executive pak přidává ještě černou střechu, 20″ kola, panoramatickou střechu, čalounění z umělé kůže, sledování mrtvého úhlu, ventilovaná přední sedadla nebo sedačku řidiče s pamětí. Na oslavu příchodu na trh je tu pak i varianta Premiere Edition, dostupná výhradně jako čtyřkolka, za 1.565.000 Kč. Ta mimo jiné nabízí hudební systém JBL s devíti reproduktory, vyhřívaná zadní sedadla nebo střechu s fotovoltaickými panely pro možnost dobíjení baterie.

Toyota bZ4X (2022): České ceny
VerzeFWDAWD
Celkový výkon (kW)150160
Cena Comfort (Kč)1.220.000
Cena Prestige (Kč)1.295.0001.380.000
Cena Executive (Kč)1.410.0001.495.000
Cena Premiere Edition (Kč)1.565.000
Zdroj: Toyota.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *