Český trh

VW T-Roc Cabriolet pro rok 2022 má českou cenu. Má jen 1.5 TSI

Volkswagen pro rok 2022 inovoval model T-Roc, a tak jeho verze postupně uvádí na trh. Po běžných variantách nyní autorizovaní prodejci značky Volkswagen v České republice začali přijímat objednávky na modernizovaný T-Roc Cabriolet. Jeho ceny začínají na částce 805.900 Kč.

Inovovaný T-Roc Cabriolet je na českém trhu dostupný výhradně s benzinovým čtyřválcem 1.5 TSI o výkonu 110 kW. V minulosti přitom nabízel i tříválec 1.0 TSI. K dispozici jsou dva stupně výbavy, Style a R-Line. Navíc lze vybírat mezi šestistupňovým manuálem a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Poháněná jsou vždy přední kola.

Dva stupně výbavy

Volkswagen T-Roc Cabriolet s výbavou Style zaujme zákazníky 17“ koly z lehké slitiny, LED světlomety a zadními LED svítilnami s tmavě tónovanými kryty. Příjemnou atmosféru v interiéru vytvoří ambientní osvětlení, zatímco větrná clona za předními sedadly zamezí vzniku nepříjemných vzdušných turbulencí při jízdě se složenou střechou. Za koženým multifunkčním volantem má řidič na očích 8“ digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“, na který navazuje 8“ displej navigačního a multimediálního systému.

Sériová výbava zahrnuje adaptivní tempomat, asistent pro sledování překážek před vozem a asistent pro jízdu v jízdním pruhu, stejně jako parkovací senzory a parkovací asistent. Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka jsou elektricky sklopná a disponují paměťovou funkcí pro uložení polohy.

Výbavová linie R-Line za ceny od  887.900 Kč uspokojí sportovně zaměřené řidiče a od stupně výbavy Style se odlišuje mimo jiné designem 17“ kol, LED světlomety s dynamickou regulací dálkových světel, 10,25“ digitálním panelem sdružených přístrojů, exteriérem R-Line se specifickým nárazníkem R-Line ve stylu verze R, lakováním nárazníků v barvě vozu, sportovním podvozkem včetně progresivního řízení, voličem jízdních režimů, komfortně sportovními sedadly vpředu s elektricky nastavitelnými bederními opěrkami, automatickou dvouzónovou klimatizací s dotykovým ovládacím panelem, kryty pedálů z ušlechtilé oceli nebo sportovním multifunkčním volantem s dotykovým ovládáním.

Jiné nárazníky i interiér

Čtyřmístný T-Roc Cabriolet, vyráběný v německém Osnabrücku, disponuje skládací plátěnou střechou. Její elektrohydraulický pohon dokáže střechu zcela automaticky složit během devíti sekund. Chybějící pevnou střechu kompenzují dodatečné výztuhy karoserie a při převrácení vozu ochrání cestující dvě silné desky, které se během zlomku sekundy vysunou vzhůru za opěrkami hlavy na zadních sedadlech.

Modernizovaná otevřená verze modelu T-Roc se od předchůdce odlišuje mimo jiné nově navrženými nárazníky a širokou maskou chladiče s integrovanými LED světlomety. Dominantním prvkem interiéru s vylepšenými výplněmi dveří a optimalizovanou přístrojovou deskou je nový design panelu infotainmentu spolu s dotykovým rozhraním automatické dvouzónové klimatizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *