Nový Ford Mondeo je tu! Zatím se však na něj netěšte

Ford Mondeo 2022

Automobilka Ford oficiálně představuje novou generaci modelu střední třídy Mondeo. Ta je už napjatě očekávaná, protože americká značka už dříve dala najevo, že výroba stávajícího Mondea letos skončí. Jenže stále není potvrzeno, zda nové Mondeo dorazí i do Evropy. Představený automobil je totiž specifikace pro Čínu.

Design auta navazuje na dříve představený crossover Evos. Nový Ford Mondeo tak využívá agresivního stylu s výraznou šestiúhelníkovou maskou a nízkými světlomety, které na ní navazují i díky světelné liště vedoucí přes šíři přídě. Zboku zaujmou výsuvné kliky dveří, záď zdobí výrazná odtoková hrana. Z některých úhlů nové Mondeo v této partii dokonce může připomínat legendární Mustang.

Novinka je mimochodem dlouhá 494 centimetrů, je tak o zhruba šest centimetrů delší než předchůdce. Rozvor se pak natáhl na úctyhodných 295 cm, což o 10 cm více než dosud.

Detaily o ústrojí pod kapotou Ford zatím nezveřejnil. Na čínském trhu se nicméně očekává přeplňovaný benzinový čtyřválec 2.0 EcoBoost s výkonem 180 kW, který pohání přední kola prostřednictvím osmistupňového automatu. Pokud by však nový Ford Mondeo dorazil i na starý kontinent, očekáváme nějakou formu elektrifikovaného pohonu, full-hybrid nebo plug-in hybrid.

Technický základ každopádně poskytla platforma C2, kterou vůz sdílí třeba s Lincolnem Zephyr, určeným pro čínský trh. Tuto modulární architekturu však používá i dnešní Focus (Mk4) nebo Kuga (Mk3).

Nový Ford Mondeo se v čínské specifikaci bude vyrábět přímo v Číně, a to v závodě Changan Ford. V Říši středu se přitom začne prodávat během roku 2022.

One thought on “Nový Ford Mondeo je tu! Zatím se však na něj netěšte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *