Kia v roce 2022: Ve znamení různých crossoverů

Kia Niro 2022

Crossovery, automobily kombinující prvky různých kategorií, hlavně SUV a klasických aut, jsou dnes mezi zákazníky stále populárnější. Jejich nabídka se tak v posledních letech značně rozšířila a platí za důležité členy modelových řad jednotlivých značek. To je případ také automobilky Kia, která pro rok 2022 chystá hned několik nových crossoverů.

První novinkou Kie pro rok 2022 ale bude dnes již klasické SUV, a to pátá generace populárního modelu Sportage. Jen krátce po Novém roku bude zveřejněný český ceník nové generace Sportage a hned na to zamíří k prvním zákazníkům. První kusy se u prodejců mají objevit ještě před odhalením cen, už před koncem letošního roku. Už teď je přitom jisté, že nová Sportage bude chtít vsadit na nejširší nabídku motorů ve své historii nebo mnohem luxusnější interiér než dosud. Novinka se přitom v lecčems inspirovala větším Sorentem a elektrickým crossoverem EV6.

Kompaktní novinky

Pokud však budeme mluvit o crossoverech, tak jedna taková novinka nás čeká někdy v polovině roku. To se začne prodávat druhá generace modelu Niro, kompaktního crossoveru výhradně nabízeného s elektrifikovanými pohony. Stejně jako předchůdce bude nová Kia Niro nabízena jako full-hybrid, plug-in hybrid a elektromobil. První fotky už známe, na bližší informace si ale musíme ještě počkat. I Niro každopádně prodělá výraznou mezigenerační proměnu jako Sportage, co se týče vzhledu.

Někdy na podzim nás pak čeká modernizace kompaktního crossoveru Xceed. Ten bude následovat po letošním faceliftu zbývajících členů rodiny Ceed, hatchbacku Ceed, kombíku Ceed SW a shooting braku Pro_ceed. Provedené změny budou tudíž navazovat na tyto sourozence, očekáváme tudíž jen decentní úpravy.

Zhruba v zimě 2022 nás pak čeká příchod již dříve avizované vrcholné verze elektromobilu Kia EV6. Bude se jmenovat EV6 GT a podle dřívějších zpráv poskytne výkon 430 kW, zajištěný dvěma elektromotory pro pohon všech kol. Doplnit by je měl i ostřejší vzhled, jak se na takový model sluší a patří, stejně jako sportovní naladění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *