Kia Niro je tu! Je odvážnější než dosud

Kia Niro 2022

Kia na veletrhu mobility v korejském Soulu odhaluje dopředu avizovanou druhou generaci kompaktního crossoveru Niro. Potvrdily se tak dřívější zprávy, že tento model výrazně změní svoji podobu a opět nabídne hybridní, plug-in hybridní i čistě elektrický pohon. Nová Kia Niro s interním označením SG2 na trh vstoupí v roce 2022.

Automobilka si o novince pečlivě udržovala její tajemství, a tak jsme se o přípravách nového Nira dozvěděli jen krátce před premiérou. Na ní se potvrdilo, že se design nového Nira silně inspiruje konceptem HabaNiro z roku 2019, což naznačovaly už dřívější spekulace i nedávno zveřejněný teaser lákající na premiéru.

Nové Niro interně označované SG2 je tak hranatější než ryze oblý předchůdce. Z konceptu HabaNiro je použit nejen nezvyklý světelný podpis, nově řešená „tygří“ maska nebo svisle orientovaná koncová světla, ale také třeba možnost dvoubarevné karoserie. Design přitom využije motivů současného stylistického směru značky, nazývaného „spojené protiklady“.

Patrné je to také uvnitř, díky asymetrické palubní desce. V interiéru navíc Kia využila udržitelné materiály, v rámci snahy o udržitelnou výrobu. Obložení stropu je tak vyrobeno z recyklovaných tapet, na dveřních panelech se objevuje barva z laku na vodní bázi bez izomerů benzenu, toluenu a xylenu, což minimalizuje dopad na životní prostředí.

Funkce zelené zóny

Naopak o technice v útrobách zatím stále nevíme. Niro každopádně nadále bude „eko modelem“, při premiéře tak automobilka potvrdila, že crossover nadále nabídne různé druhy pohonu, s různou úrovní elektrifikace. Také Kia Niro pro rok 2022 bude dostupná ve formě full-hybridu, plug-in hybridu i elektromobilu. Na bližší technické detaily si však budeme muset ještě počkat. Kia pouze potvrdila, že plug-in hybrid nabídne speciální funkci Greenzone, která automaticky přepne pohon do elektrického módu v tzv. zelených zónách. Za ně na základě dat z navigace považuje jak obytné zóny, tak okolí škol nebo nemocnic, případně okolí řidičem přednastavených pozic domova či kanceláře.

Kia Niro druhé generace se začne prodávat v roce 2022. Opět bude globálním modelem, a tak se jí dočkáme také na evropských trzích. Do prodeje tak vstupní jen zhruba šest let po první generaci. Niro s interním označením DE se odhalilo v roce 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *