Suzuki Grand Vitara se vrací. I k nám?

Suzuki Grand Vitara 2022 teaser

Suzuki Grand Vitara bylo kompaktní SUV prodávané ve dvou generacích na přelomu tisíciletí, jako náhrada za první Vitaru. Přídomek Grand měl přitom zdůraznit nárůst rozměrů takto pojmenovaného auta. Když se tak současná Vitara (generace LY) stala v roce 2015 malým SUV, o tento přívlastek zase přišla. Nyní se však rýsuje nové Suzuki Grand Vitara.

Automobil se už brzy představí, a to konkrétně ve středu 20. července. Toto nové Suzuki Grand Vitara je nicméně určeno pro indický trh a přestože se má prodávat i jinde ve světě, prodej v Evropě je v tuto chvíli nejistý. Podle dostupných informací se s ním pro evropské trhy ani nepočítá. Důvodem může být fakt, že by vůz byl velikostně až příliš blízký nabízeným modelům S-Cross a Across. Právě S-Crossu se ale nové SUV bude stylisticky nápadně podobat.

Chystaná novinka je každopádně další společný projekt Suzuki a Toyoty. Konkrétně má sdílet technický základ s Toyotou Urban Cruiser Hyryder, též určenou pro Indii. Obě mají sdílet také pohonné jednotky. Konkrétně se počítá s benzinovou patnáctistovkou, dostupnou ve formě mild-hybridu i full-hybridu. K dispozici navíc bude i pohon všech kol.

Více se o novém Suzuki Grand Vitara dozvíme po premiéře. V Česku se ho sice s největší pravděpodobností nedočkáme, českého zákazníka by však by mohl zajímat fakt, že už se hovoří o nástupci dnešní Vitary. Grand Vitara to ale nebude, což naznačuje zachování koncepce malého SUV. Spekuluje se přitom o rozsáhlé elektrifikaci, respektive použití hybridu nově uvedeného v dnešní generaci. Vyloučena pak není ani čistě elektrický verze.

Aktuální generace se každopádně bude ještě minimálně rok prodávat. To znamená, že nové Suzuki Vitara přijde nejdříve v druhé polovině roku 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *