MotorsportVideo

Video: Formule 1 poprvé na okruhu Le Sarthe v Le Mans

Alpine v rámci nové strategie skupiny Renault funguje jako ryze sportovní značka této francouzské automobilky, s čímž souvisí i účast v různých motoristických disciplínách. Značka dokonce závodí jak ve Formuli 1, tak v šampionátu vytrvalostních závodů WEC, jehož součástí je i slavná čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans. Nyní se tyto disciplíny spojily, když monopost Formule 1 týmu Alpine vyjel na trať Le Sarthe, kde se slavný závod 24 hodin v Le Mans jezdí. A to v rámci závodního víkendu před startem letošního ročníku čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

Francouzská značka se tímto způsobem rozhodla oslavit svoji vášeň pro motorsport, jak tvrdí ve zveřejněné tiskové zprávě. Zároveň tím přepsala historii, díky Alpine totiž Formule 1 vyjela vůbec poprvé na okruh Le Sarthe. Kvůli pravidlům testování přitom na trať vyjel starší monopost, avšak v letošních barvách týmu Alpine, respektive jeho monopostu A521.

Za volant monopostu se posadil Fernando Alonso, který už má s tímto okruhem své zkušenosti. V letech 2018 a 2019 dokonce s týmem Toyota Gazoo Racing slavnou čtyřiadvacetihodinovku vyhrál.

Alonsa v Le Sarthe doprovodil také jeho týmový kolega Esteban Ocon. Ten se posadil za volant Alpine A110 GT4. Společnost jim dělali i Pierre Thiriet, vítěz Le Mans 2019 v kategorii LMP2, se „svým“ vozem Alpine A470 LMP2, rallye jezdec Manu Guigou, ve voze Alpine A110 Rallye. Byli tu i Nicolas Longuet, jezdec týmu Alpine eSports, nebo závodnice Lilou Wadoux, která je aktuálně druhá v evropském poháuru Alpine Elf. Ti se posadili do Alpine A110 S, který si užil rovněž generální ředitel Alpine Laurent Rossi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *