Volkswagen Polo AW (2017-)

Volkswagen Polo je malý model německé automobilky, který se od roku 2017 vyrábí už ve své šesté generaci. Na rozdíl od předchůdce (Polo s interním označením 6R) je Volkswagen Polo (AW) dostupný výhradně jako pětidveřový hatchback, třídveřový model skončil kvůli nízkému zájmu zákazníků. Existuje však i odvozený sedan Virtus, prodávaný v Jižní Americe. Nebo technicky spřízněné SUV T-Cross, přezdívané kvůli své velikosti „Polo SUV.“

Design automobilu navrhoval tým Klause Bischoffa, přičemž navazuje na předchozí generaci a zároveň připomíná větší model Golf. Využity tudíž byly opět konzervativní linie, tak typické pro značku Volkswagen. Mezigeneračně přitom vůz značně vyrostl, rozvor se natáhl o neskutečných 94 mm, karoserie se zároveň rozšířila o 69 mm.

Základem je modulární platforma MQB ve verzi A0 určené pro malá vozidla, kterou Volkswagen Polo (AW) sdílí se Seatem Ibiza páté generace. Ta umožňuje zástavbu moderních palubních systémů jako adaptivní tempomat schopný pracovat až do rychlosti 210 km/h, adaptivní tlumiče nebo sledování mrtvého úhlu.

Jako již tradičně slouží jako vrchol nabídky Volkswagen Polo GTI, který konkrétně používá přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI. Poháněná jsou přední kola, platforma MQB A0 zástavbu čtyřkolky ani neumožňuje.

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4053 x 1751 x 1446 x 2564 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 351 litrů
  • Výroba: 2017- (Pamplona, Španělsko)

Volkswagen Polo

0

Design

0.0/5

Technika

0.0/5

Jízdní vlastnosti

0.0/5

Cena

0.0/5

Celkový dojem

0.0/5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *