Alpine míří do Česka! První český showroom otevře tento měsíc

Alpine A110

Fanoušci Alpine se konečně dočkali. Sportovní značka Renaultu konečně míří na český trh. První český showroom Alpine otevře na konci června 2022, v rámci dealerství Pyramida Průhonice.

„Otevření Alpine centra v České republice je součástí expanze značky v Evropě s cílem propagovat jedinečný sportovní styl života, který je založen na tradičním DNA značky Alpine a současně i na posledních inovacích skupiny Renault,“ říká Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika.

České dealerství přichází v rámci expanze značky. Nových prodejen Alpine se tak dočkali i ve Slovinsku a Maďarsku. Ambicí je pak mít vícero prodejců Alpine v regionu, a to včetně dalšího showroomu v ČR. Součástí rozvoje značky je i účast ve Formuli 1 nebo v závodě 24 hodin v Le Mans.

Alpine koupíte v Průhonicích

První centrum Alpine, které bude v Praze, bude provozovat jeden z největších prodejců vozů Renault a Dacia, společnost Pyramida Průhonice. Showroom o rozloze 180 m2 se nachází na jedné z nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě, v nákupní zóně Průhonice. V showroomu budou použity nejnovější prvky vizuální identity značky.

Nabídka značky Alpine dnes čítá jediný model, sportovní kupé A110. To vzdává hold svým designem i charakterem stejnojmennému vozu z šedesátých let. K dispozici bude kompletní nabídka verzí, základní A110, A110 GT kombinující komfort a sportovní zážitky i vrcholné sportovní A110 S.

O příchodu Alpine na český trh se mluvilo už v roce 2017, kdy Renault tuto sportovní značku oživil modelem A110. Česko mělo patřit mezi první země, kam Alpine vstoupí v rámci své expanze. I díky odkazu Vladimíra Hubáčka, který s Alpine závodil v dobách Československa. Jenže o uvedenou A110 byl na stávajících odbytištích takový zájem, že na expanzi Alpine neměla prostor. Neměla by zkrátka dostatek aut pro tolik trhů. A tak jsme na oficiální příchod Alpine do České republiky museli počkat. Zatím byly vozy značky u nás dostupné jen přes neoficiální prodejce. I tak se do Česka dostal minimálně jeden exemplář A110, vůz oceňovaný pro svoji hbitost, díky lehké konstrukci.

Chystané novinky Alpine

Do budoucna se ale nabídka Alpine rozšíří na tři modely, které mají vsadit na čistě elektrický pohon. V rámci skupiny Renault chce Alpine stát na vrcholu technických inovací.

A110 nahradí elektrický sporťák vyvíjený ve spolupráci s Lotusem. Vedle toho se počítá se 100% elektrickým sportovním vozem segmentu B založeným na alianční platformě CMF-B EV. Půjde zřejmě o Alpine verzi budoucího modelu Renault 5, která svým způsobem bude náhradou za někdejší Clio RS. Alpine R5 patrně dorazí v roce 2024. Vedle toho tu bude ještě elektřinou poháněný crossover GT segmentu C založený na platformě CMF-EV.

(vydáno 5. května 2022 8:23, aktualizováno 20.6. 10:46)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *