Hyundai IONIQ 6 za rohem. Čtyřdveřové kupé dorazí v roce 2022

Hyundai Prophecy Concept 2020

Hyundai postupně rozšiřuje svoji řadu elektrických modelů IONIQ. Zatím jsou potvrzeny tři modely, po crossoveru IONIQ 5 dorazí čtyřdveřové kupé IONIQ 6 a velké SUV IONIQ 7. Právě Hyundai IONIQ 6 se představí už na konci června 2022, a tak o sobě postupně odhaluje první informace.

Korejská automobilka již dříve potvrdila, že IONIQ 6 bude čtyřdveřovým kupé, které bude opticky navazovat na koncept Prophecy. Velikostně bude odpovídat modelu Sonata, sedanu střední třídy nabízeném třeba na severoamerickém trhu.

To potvrdila i zveřejněná skica. Sama automobilka tvrdí, že novinka bude atraktivním čistě elektrickým modelem s čistými, jednoduchými liniemi a ryze aerodynamickými tvary.

Kabina se naopak patrně inspiruje IONIQem 5. Těšit se můžeme na rozměrné obrazovky i moderní materiály.

Vysoký dojezd

Základem pak bude platforma E-GMP, stejně jako IONIQu 5. Ta je přizpůsobena výhradně elektrickému pohonu, podobně jako IONIQ 5 by „šestka“ měla nabídnout výběr mezi pohonem zadních a všech kol. Co se pak týče baterií, očekává se nasazení akumulátorů s kapacitou 77,4 kWh, které využívá již Kia EV6, elektrický crossover rovněž postavený na platformě E-GMP.

Právě kombinace velkých baterií s nízkou siluetou se má podepsat na vysokém dojezdu na jedno nabití, které má překonat hranici 500 km podle metodiky WLTP. Platforma E-GMP pak umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 350 kW.

Hyundai IONIQ 6 se začne prodávat během roku 2022. Dva roky nato pak bude následovat také IONIQ 7, velké SUV s místem až pro sedm osob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *