Dálniční známky 2020 v ČR vstupují do prodeje. Ceny zůstávají

Dálniční známka ČR 2020

První prosinec je jako již tradičně dobou zahájení prodeje českých dálničních známek na následující rok. Nejinak je tomu i letos, dálniční kupón pro rok 2020 je tak už možné koupit.

Hlavní zprávou pro řidiče je ta, že ceny dálničních známek se pro rok 2020 nemění. Roční viněta tak nadále stojí 1.500 korun, cena měsíční dálniční známky je stanovena na 440 korun a za desetidenní zaplatíte 310 korun.

Nemění se ani to, že roční kupón má pevnou platnost, a to konkrétně od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2021 ledna. Pokud si tak známku koupíte až v březnu, neznamená to, že by vám platila až do března 2021. Naopak platnost desetidenních a měsíčních známek lze upravit vyznačením, pomocí proštípnutí patřičných kolonek. Klidně si tak lze koupit tento kupón předem a vyznačit platnost až na následující měsíc.

Známky bude opět možné koupit na obchodních místech vyznačených patřičnou cedulí. Obvykle se jedná o čerpací stanice nebo pobočky České pošty. Lze je nicméně koupit také na pobočkách Autoklubu Bohemia Assistance nebo třeba ve vybraných supermarketech.

Rok 2020 by mimochodem měl být poslední, v němž budeme kupovat papírové známky. V roce 2021 by měly vstoupit v platnost elektronické dálniční známky, u nichž při placení bude stačit nahlásit spz vozidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *