Hyundai Nexo má konečně české ceny. Kolik stojí vodíkové SUV?

Hyundai Nexo 2021

Hyundai Nexo je středně velké SUV s vodíkovým pohonem, které se vyrábí již od roku 2018. Na českých silnicích už sice nějakou dobu je k vidění, zatím však jen z propagačních důvodů. České zastoupení značky čekalo na start prodeje auta až do doby, kdy v Česku otevře první veřejná plnicí stanice na vodík. Už se tak konečně stalo, veřejná vodíková stanice otevřela v Ostravě, a tak Nexo konečně vstupuje do prodeje i u nás. Spolu s tím Hyundai Nexo logicky odhaluje i české ceny.

Startují na částce 1.899.990 korun, což znamená jediné, Hyundai Nexo je o něco dražší než další v Česku nabízené auto na vodík, Toyota Mirai. Ta loni na trh vstoupila s první cenou 1,7 milionu korun.

Prodej modelu Nexo bude v počáteční fázi probíhat mimo autorizovanou prodejní síť Hyundai, přímo přes fleetové oddělení společnosti Hyundai Motor Czech, českého zastoupení značky. Zájemci o vodíkový model mohou navíc využít nezávazných testovacích jízd v centru e-mobility Hyundai Electrified na pražských Stodůlkách – jedinou podmínkou je rezervace termínu přes internetové stránky Hyundai.

Dva stupně výbavy

Vstupní výbavový stupeň Style je dodáván se 17“ koly z lehké slitiny, vyhřívanými předními sedadly, přístrojovým panelem Supervision o uhlopříčce 10,25 palce, automatickou dvouzónovou klimatizací, zadní parkovací kamerou, elektricky ovládanými pátými dveřmi, širokou paletou asistenčních systémů nebo integrovanou navigací s dotykovým displejem o uhlopříčce 12,3 palce.

Komu by to nestačilo, je tu ještě výbavový stupeň Premium nabízený za 1.999.990 korun. Ten nad rámec základní výbavy přidává navíc 19“ kola z lehké slitiny, panoramatické střešní okno včetně střešních ližin, kamerové sledování mrtvého úhlu, odvětrávání předních a vyhřívání zadních sedadel, 360° kamerový systém nebo prémiový audiosystém Krell.

Hyundai Nexo se chlubí dojezdem až 666 km dle standardu WLTP. Je dodáváno s elektromotorem o výkonu 120 kW, pohonem předních kol a bezpečnostními nádržemi na vodík pod tlakem 700 barů o objemu 156,6 l odpovídajícímu 6,3 kg plynu. Vozidlo je nejen lokálně zcela bezemisní, ale navíc díky důmyslnému filtračnímu systému účinně čistí okolní vzduch tam, kde se pohybuje.

Na model Nexo se vztahuje u Hyundai obvyklá pětiletá záruka bez omezení kilometrů, včetně záruky 8 let/200.000 km na trakční akumulátor. Nexo jako první elektromobil poháněný vodíkovým palivovým článkem prošlo v roce 2018 úspěšně nárazovými testy EuroNCAP se ziskem plného počtu pět hvězdiček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *