Novinky

Hyundai Tucson pro rok 2024 odhalen. Láká na nový interiér

Hyundai Tucson se podle očekávání představuje v modernizované podobě, která se na evropských trzích začne prodávat na začátku roku 2024. Evropská specifikace bude ještě oficiálně odhalena, nebude se však zásadně lišit od nyní ukázaného provedení pro Koreu. Cílem úprav je zvýšit produktovou konkurenceschopnost čtvrté generace modelu Tucson, která loni byla nejprodávanějším kompaktním SUV v Evropě.

Faceliftovaný Tucson přebírá od dosavadního provedení základ designového stylu „parametrické dynamiky“, který dále rozvíjí. Estetické změny jsou nicméně decentní a oproti stávající verzi nedošlo k zásadním úpravám. Upravená je nicméně maska chladiče, která zaujme odvážnou souhrou tenkých linií a hranatých tvarů, doplněnou skrytými světlomety s charakteristickými parametrickými drahokamy.

Zásadní změny však najdeme uvnitř. Interiér Tucsonu byl výrazně přepracován. Nově tu jsou dva opticky propojené displeje, od digitálního přístrojového štítu a infotainmentu. Středový panel navíc opět zdobí otočné ovladače, které jsou reakcí na kritiku stávajícího dotykového řešení.

Bližší detaily o motorech zatím zveřejněny nebyly. Očekává se však zachování stávající nabídky, čítající i hybrid a plug-in hybrid.

Výroba a prodej inovovaného modelu Tucson budou zahájeny na přelomu prvního a druhého kvartálu roku 2024.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *