Lexus LBX potvrzen! Luxusní novinka dorazí co nevidět

Lexus LBX 2023

Lexus už delší dobu podle zákulisních informací pracuje na novém malém modelu, kterým by mělo být městské SUV. Říkalo se mu zatím Lexus BX, v aktuálně zveřejněné tiskové zprávě se mu ale říká Lexus LBX. Novinka dorazí co nevidět, premiéra je plánována na 5. června 2023.

Ještě před plánovanou premiérou výrobce zveřejnil videoklip a fotografie poodhalující charakteristické světlomety nového modelu. Ty koncové budou protažené přes celou záď, ty přední budou poměrně nízké, doplněné o charakteristickou masku chladiče.

Novinka má být městským SUV, zatím však není jasné, jakou koncepci přesně využije. Spekuluje se o tom, že vůz za základ využije techniku Toyoty Yaris Cross, což je malé SUV. Zveřejněné fotografie ale naznačují, že by se mohlo jednat také o sourozence nové Toyoty C-HR, která se teprve těší na odhalení.

I kvůli tomu zatím není jasné, jaký pohon Lexus LBX použije a jaká bude jeho cena. Vysoce pravděpodobná je zástavba hybridního pohonu, vyloučen ale není ani čistě elektrický pohon. Vůz má každopádně v nabídce značky nahradit kompaktní hatchback CT, kterému se v posledních letech obchodně už moc nedařilo. Změna zákaznických preferencí zkrátka ovlivnila zájem o tento model.

Buď jak buď, jméno LBX je v rámci nabídky značky dost nezvyklé. Lexus pro své vozy zatím většinou používal názvy tvořené dvěma písmeny. Může to tak naznačovat nějaké rozsáhlejší změny v logice pojmenování vozů této prémiové značky.

Jak to všechno bude, zjistíme již brzy, kdy se Lexus LBX představí. Nejde každopádn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *