Lexus v roce 2024: Ve znamení úplných novinek

Lexus LBX 2023

Lexus na českém trhu jede. Jeho prodeje v posledních letech rostou, loni šlo o pátou nejžádanější prémiovou značku u nás, a tak chce Lexus trend zachovat i nadále. V roce 2024 Lexus podpoří své prodeje hned dvěma úplnými novinkami. Co japonská prémiová značka chystá?

Důležitý bude hlavně příchod malého SUV Lexus LBX. Auto se už se vyrábí, první zákazníci se ho dočkají v dubnu 2024. Lexus věří, že tato novinka ke značce přivede nové klienty. Podobné městské prémiové SUV totiž na trhu aktuálně není – Mini Countryman v nové generaci vyrostlo, aktuální Audi Q2 pomalu končí.

Dovozce LBX popisuje jako kompaktní Lexus bez kompromisů – i přes kompaktní rozměry má nabízet charakter větších Lexusů. Tomu odpovídají také prodejní ambice, cílem je prodávat 300 kusů ročně. zatím české zastoupení zaznamenalo 71 objednávek.

To druhá novinka v portfoliu pochází z opačného konce spektra. Lexus LM je velké luxusní MPV, které na trhu aktuálně nemá moc konkurence, jedině snad Mercedes-Benz třídy V. Také tento automobil má přivést k Lexusu novou klientelu. Výhodou je, že alokace pro český trh nakonec vzrostla, k dispozici letos bude 60 aut. Už nyní Lexus eviduje 22 objednávek.

Důležitý bude i facelift Lexusu UX pro rok 2024. Ten je částečně reakcí na příchod Lexusu LBX. UX není o tolik větší, přesto má být díky modernizaci dospělejší a vyspělejší. Pomůže tomu třeba hybridní ústrojí nejnovější páté generace. Nová verze UX 300h má vyšší celkový výkon 146 kW i výkonnější zadní elektromotor o výkonu 30 kW. Místo niklových baterií je tu pak lithium-iontový akumulátor.

Lexus chce vedle novinek v roce 2024 lákat zákazníky také na fakt, že auta jsou konečně skladem. Na skladě je aktuálně na 800 automobilů, a to včetně modelu UX, na který se v minulosti dlouho čekalo. Kdo si pak chce vůz objednat dle svých preferencí, počká si u většiny modelů zhruba pět měsíců. Tento fakt by mohl dále navýšit české prodeje Lexusu. Za rok 2023 značka v Česku zaregistrovala 1.520 nových automobilů, o 73 % než o rok dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *