Český trh

Nový Mercedes-Benz EQS SUV má české ceny. Připravte si balík

Mercedes-Benz spouští prodej svého nejnovějšího elektromobilu, modelu EQS SUV. Největší zástupce elektrické řady EQ je zároveň i ten nejdražší. České ceny Mercedesu EQS SUV startují na částce 3.275.470 Kč. To se bavíme o variantě EQS 450+ SUV s výkonem 265 kW, pohonem zadních kol a udávaným dojezdem 633 kilometrů.

EQS SUV je tak ještě dražší než dosavadní vlajková loď elektrické řady, model EQS. Ten ve stejně výkonné variantě EQS 450 4Matic v základu přijde na 3.187.140 Kč.

Novinka je přitom v době zahájení prodeje dostupná hned ve třech variantách. K dispozici je ještě EQS 450 4Matic SUV s výkonem 265 kW a pohonem všech kol za 3.377.110 Kč. Jako vrchol pak slouží provedení EQS 580 4Matic SUV s kombinovaným výkonem 400 kW dostupné za 4.279.770 Kč.

Bohatá základní výbava

Základní výbava Mercedesu EQS SUV pak čítá 21″ kola z lehkých slitin, adaptivní dálková světla, automatickou klimatizaci, aktivní asistent pro jízdu v pruzích, adaptivní podvozek se vzduchovým odpružením nebo multimediální systém MBUX včetně navigace.

Dále nechybí elektrické ovládání předních i zadních sedadel, čalounění syntetickou kůží, volant potažený kůží Nappa nebo vyhřívání předních sedadel. K dispozici je i aktivní adaptivní tempomat, kamerový systém sledující 360° okolí vozidla nebo bezdotykové ovládání víka kufru.

Příplatková výbava pak zahrnuje head-up displej s rozšířenou realitou (+27.737 Kč), digitální TV přijímač (+32.918,-) nebo MBUX Hyperscreen s trojicí displejů v palubní desce (+219.455 Kč).

Mercedes-Benz EQS SUV se světu sice již představil, v prodeji se ale objeví až v roce 2023. O produkci se postará americký závod Tuscaloosa ve státě Alabama, orientovaný na SUV trojcípé hvězdy.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *