Mercedes-Benz třídy T (2022-)

Mercedes-Benz třídy T 2022

Mercedes-Benz třídy T je kompaktní osobní dodávka, která v roce 2022 dorazila ve své první generaci. Automobilka prostřednictvím ní zesílila své pozice mezi rodinnými automobily. Třídu V totiž doplnila právě menší třída T, spadající mezi kompaktní rodinná auta. Zatímco Mercedes třídy V je postaven na bázi středně velké dodávky Vito, třída T je odvozena od modelu Citan.

Docela hodně jsme o něm věděli už před představením, protože v lecčems navazuje právě na Citan druhé generace (W420), který už se kompletně odhalil v loňském roce. Technický základ tudíž poskytuje platforma CMF-C z dílny aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, jde o dalšího sourozence aktuálního Renaultu Kangoo. Podvozek tudíž vpředu tvoří vzpěry McPherson, vzadu náprava s torzní příčkou.

Komfortnější a stylovější

Oproti dříve představenému osobnímu Citanu se třída T odlišuje důrazem na větší komfort, podobně jako je tomu u větší třídy V, považované de facto za MPV, přestože též sdílí techniku s užitkovým automobilem.

Sama automobilka tvrdí, že Mercedes-Benz třídy T cílí na privátní klientelu. Oslovit chce ty zákazníky, kteří žádají bohatý vnitřní prostor, avšak zabalený do kompaktní karoserie. Kabina chce lákat právě na prostornost a variabilitu, praktičnost mají zvyšovat boční posuvné dveře. Oproti Citanu tu budou i luxusnější prvky, jako ambientní osvětlení nebo prémiové čalounění.

Design pak výrobce nazývá jako sportovní a emocionální. Navazuje každopádně právě na Citan, karoserii však doplňují luxusnější detaily, jako jsou chromované prvky. Třída T nabídne i pestřejší nabídku laků karoserie nebo třeba větší, 17″ kola. Představená pětimístná verze mimochodem měří 4.498 mm na délku, 1.859 mm na šířku a 1.811 mm na výšku, rozvor má hodnotu 2.716 mm. 

Přijde i elektrické EQT

Nabídka motorů je více méně shodná jako u Citanu. Základem byl v době uvedení benzínový 1,3litrový čtyřválec, který v konfiguraci nazvané T160 nabízí 75 kW (102 k), zatímco ve výkonnější verzi T180 nabízí 96 kW. Pro fanoušky nafty tu byla osvědčená patnáctistovka. Provedení T160d nabídlo výkon 70 kW, výkonnější verze T180d pak 85 kW, krátkodobě až 89 kW.

Později dorazí i čistě elektrická verze, s označením Mercedes-Benz EQT. Ta se odliší i svébytným designem.

Mercedes-Benz třídy T: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4498 x 1859 x 1811 x 2716 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 517 litrů
  • Výroba: 2022- (Maubeuge, Francie)

One thought on “Mercedes-Benz třídy T (2022-)

  1. Mercedes T-class na nás celkově působil velmi vyváženým a uhlazeným dojmem. Jeho přednostmi jsou nadprůměrný komfort, velký prostor pro rodinu a špičkový infotainment. Velmi zajímavě je nastavena i cena, která je plně srovnatelná se svou konkurencí a nijak zásadně se nevymyká, přestože na kapotě vozíte třícípou hvězdu se vším, co k ní patří. Za nás se jedná o velmi solidní volbu pro rodiny s nárokem na velké prostory, které se nenašly v segmentu SUV.

    Kompletní recenze na: https://autodays.cz/2022/12/11/mercedes-benz-trida-t-premiovy-prostor/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *