MG 2 se blíží. Levný Spring se brzy dočká silného soupeře

Vize MG 2 pro rok 2025

MG aktuálně patří mezi nejrychleji expandující značky v Evropě a svou expanzi nehodlá zastavit. Dnes Číňany vlastněná, původně britská značka tak chystá další rozšíření nabídky. Připravovaná novinka se bude pravděpodobně jmenovat MG 2 a dorazí v roce 2025.

MG 2 má být dosud nejmenší model v evropské nabídce značky, která se v hierarchii postaví pod model MG 3, letos uvedený v nové generace. Na rozdíl od něj však vsadí výhradně na elektrický pohon, v rámci rozšíření portfolia takových modelů.

Koncepce automobilu už je podle zákulisních zpráv hotová, sériová verze by mohla dorazit do dvou let. Cílem MG je agresivně reagovat na trendy a rychle uvádět novinky na trh, aby předběhla konkurenci. MG 2 přitom navzdory elektropohonu má nabídnout i nízkou cenovku, v hledáčku tak má nejlevnější elektromobily na evropských trzích, jako je Dacia Spring nebo Citroën ë-C3.

„Myslím, že je to oblast, kterou zatím nikdo úspěšně nevyužil, protože se soustředí na větší auta a na ty, u nichž se dá účtovat peníze lidem, kteří jsou ochotni je zaplatit. Nicméně myslím, že je tu obrovská příležitost pro někoho, kdo může nabídnout čtyřmetrový elektromobil za cenu kolem 20.000 eur (v přepočtu cca 500 000 Kč),“ uvedl magazínu Autocar produktový manažer David Allison.

Novinka bude zřejmě primárně přizpůsobená evropskému trhu. Vyrábět by se však měla v Číně, pro snížení výrobních nákladů. Právě kvůli tomu se očekává, že vůz spíše použije nějakou již známou platformu než nově vyvinutou architekturu pro takový model. Vývoj by však minimálně částečně měl probíhat ve Velké Británii, pro správné odladění pro evropskou klientelu.

Foto: Vize MG 2 pro rok 2025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *