Nejlepší auto pro chalupáře: 3 zaručené tipy

MG ZS 2020

Češi jsou národ chalupářů. Milují trávit víkendy či prázdniny někde na chatě či chalupě, kde si užívají tamnějšího klidu i kde rádi pracují, na zahradě či v dílně. Takový koníček ale žádá i specifický povoz, protože ne každé auto je pro jízdu na chalupu vhodné. Jaké auto pro chalupáře je tudíž vhodné? Vybrali jsme hned tři tipy.

A podle jakých kritérií jsme nejlepší automobily na chatu či chalupu vybírali? Podle těch typických vlastností, které jsou u těchto vozů vyžadovány.
Jednak je to velký zavazadelník – při cestě na chalupu se obvykle odváží množství věcí, a tak je objemný kufr žádaný. Zároveň je to vnitřní prostor, na chalupu obvykle vyrážejí rodiny s dětmi či prarodiče s vnoučaty, a tak se hodí mít prostornou kabinu. A pak tu jsou ještě jízdní, respektive terénní schopnosti. Chaty a chalupy bývají v hůře přístupných místech, dostupných po polní či lesní cestě, a tak se mnohdy hodí automobil, co si poradí i s lehkým terénem. Důležitá je také dostupná cenovka.

Dacia Jogger

Dacia Jogger byla před příchodem na trh napjatě očekávaným automobilem. Vždyť byla často nazývána jako poslední auto svého druhu – a opravdu, jinak takto prostorný automobil za tak nízkou cenu v prodeji už dnes není. Navíc kvality Joggeru nejsou jen o nízké ceně. Díky velkému kufru s tímto autem na chalupu opravdu hodně uvezete. Možnost sedmimístné verze pak umožní odvézt i velké rodiny.

MG ZS

Vozy MG byly kdysi proslavené jako lehké sporťáky, pod čínskou správou se ale značka zaměřila spíše na dnes módní SUV. Návrat MG na český trh přitom ukázal, že to byla dobrá volba.

Právě model MG ZS dnes může zaujmout třeba právě chalupáře. Díky světlosti SUV auto projede i na polních a lesních cestách, díky slušnému kufru uveze i hodně bagáže. Mnohé české zákazníky pak nepochybně osloví i jednoduchý základní motor, v podobě benzínového atmosférického čtyřválce 1.5 VTi.

Škoda Octavia Scout

O Škodě Octavia se už léta říká, že jde o vysněné auto českých chalupářů. V její bohaté nabídce se ale najde přesně verze odpovídající potřebám nejen českých chalupářů. Jmenuje se Octavia Scout, která kombinuje praktičtější karoserii kombi se zvýšeným podvozkem a lépe chráněnou spodní částí karoserie do nepohody. Plusem je i nabízený pohon všech kol. S tímhle autem dojedete prakticky kamkoliv a díky bohaté výbavě (Scout je dnes prezentován celkem luxusně) ve vysokém komfortu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *