KatalogNissan

Nissan Townstar (2021-)

Nissan Townstar je kompaktní dodávka japonské značky představená v roce 2021. Na trh vstoupil jako náhrada hned za dvojici modelů, NV250 a e-NV200, i díky tomu, že nabídl výběr mezi pohonem na klasická paliva nebo na elektřinu. Automobil vznikl jako součást plánu transformace značky. Jde o projekt v rámci spolupráce aliance RenaultNissanMitsubishi, technický základ vůz sdílí s Renaultem Kangoo třetí generace.

Stejně jako Kangoo i Nissan Townstar vznikl ve formě užitkového modelu i osobní dodávky. Rozdílem se přitom stal design, který je proti Renaultu svébytný, díky originálně pojaté přídi. Vnitřek využívá osmipalcovou dotykovou obrazovku multimediálního systému, který je v případě elektrické verze doplněn také o 10″ digitální přístrojový štít.

Technický základ poskytla alianční platforma CMF-C určená pro středně velké automobily. To znamená motory vpředu napříč a pohon přední nápravy. Navíc umožnila použití moderních asistenčních systémů na úrovni osobních aut. K dispozici automatické brzdění s rozpoznáním cyklistů nebo asistent pro jízdu po dálnici.

Automobil debutoval ve formě elektromobilu, s výkonem 90 kW a bateriemi o kapacitě 44 kWh umožňující dojezd až 285 kilometrů na jedno nabití dle metodiky WLTP. Ze spalovacích motorů je tu pak benzinový čtyřválec 1.3 DIG-T o výkonu 96 kW.

Nissan Townstar: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4486 x 1919 x 1838 x 2716 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 775 litrů
 • Výroba: 2021- (Maubeuge, Francie)

Nissan Townstar

3.95

Design

3.8/5

Technika

3.8/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.3/5

Celkový dojem

4.0/5

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

2 komentáře: „Nissan Townstar (2021-)

 • Design

  3.5

  Technika

  3.5

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4.5

  Celkový dojem

  4

  Nissan Townstar Combi Tekna DIG-T 130
  Nissan Townstar Combi Tekna DIG-T 130 je velmi příjemné auto. Dobře poslouží dělníkům i rodině. Má praktický interiér, komfortní podvozek a slušný motor. Navíc se příjemně řídí. Za tu krásnou cenovku mu odpustíte vyšší aerodynamický hluk, lacinější plasty v interiéru i lehce vyšší spotřebu. Škoda, že není k dispozici i s naftovým motorem.

  Více na: https://www.wikicars.cz/test-nissan-townstar-combi-tekna-dig-t-130-dostupne-rodinne-auto/

  Reagovat
 • Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  Nissan Townstar Combi 1.3 DIG-T
  Plusy
  veľký a praktický kufor
  3 plnohodnotné zadné sedadlá
  skvelá ergonómia interiéru
  príjemné jazdné vlastnosti
  dynamický prejav motora a kultivovanosť
  Mínusy
  chýbajúce odkladacie priestory na fľašky v zadných dverách

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *