Nissan Townstar (2021-)

Nissan Townstar je kompaktní dodávka japonské značky představená v roce 2021. Na trh vstoupil jako náhrada hned za dvojici modelů, NV250 a e-NV200, i díky tomu, že nabídl výběr mezi pohonem na klasická paliva nebo na elektřinu. Automobil vznikl jako součást plánu transformace značky. Jde o projekt v rámci spolupráce aliance RenaultNissanMitsubishi, technický základ vůz sdílí s Renaultem Kangoo třetí generace.

Stejně jako Kangoo i Nissan Townstar vznikl ve formě užitkového modelu i osobní dodávky. Rozdílem se přitom stal design, který je proti Renaultu svébytný, díky originálně pojaté přídi. Vnitřek využívá osmipalcovou dotykovou obrazovku multimediálního systému, který je v případě elektrické verze doplněn také o 10″ digitální přístrojový štít.

Technický základ poskytla alianční platforma CMF-C určená pro středně velké automobily. To znamená motory vpředu napříč a pohon přední nápravy. Navíc umožnila použití moderních asistenčních systémů na úrovni osobních aut. K dispozici automatické brzdění s rozpoznáním cyklistů nebo asistent pro jízdu po dálnici.

Automobil debutoval ve formě elektromobilu, s výkonem 90 kW a bateriemi o kapacitě 44 kWh umožňující dojezd až 285 kilometrů na jedno nabití dle metodiky WLTP. Ze spalovacích motorů je tu pak benzinový čtyřválec 1.3 DIG-T o výkonu 96 kW.

Nissan Townstar: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4486 x 1919 x 1838 x 2716 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 775 litrů
  • Výroba: 2021- (Maubeuge, Francie)

Nissan Townstar

3.9

Design

3.5/5

Technika

3.5/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.5/5

Celkový dojem

4.0/5

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Jeden myslel na “Nissan Townstar (2021-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *