KatalogPassatVolkswagen

Volkswagen Passat B7 (2010-2015)

Volkswagen Passat s interním označením B7 je sedmá generace takto označeného modelu střední třídy německé značky, vyráběná mezi lety 2010 až 2015. Automobil byl nabízen ve formě sedanu a kombi, na stejném základu vzniklo i odvozené „čtyřdveřové kupé“ Volkswagen CC, inovovaná verze dřívějšího Passatu CC. Passat B7 na trh přicházel jako náhrada za Passat B6, z technického hlediska ve skutečnosti šlo jen o jeho rozsáhlou modernizaci. Od roku 2014 jej postupně nahradila osmá generace Passatu (B8).

Automobil debutoval na pařížském autosalonu na podzim roku 2010. Pod designem se podepsali Klaus Bischof a Walter de Silva s tím, že proti předchůdci stylisté vsadili na více hran.

Volkswagen Passat

3.7

Design

3.5/5

Technika

4.0/5

Jízdní vlastnosti

3.5/5

Cena

3.5/5

Celkový dojem

4.0/5

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Jeden myslel na “Volkswagen Passat B7 (2010-2015)

 • Design

  3.5

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  3.5

  Cena

  3.5

  Celkový dojem

  4

  Volkswagen Passat B7 Variant
  Volkswagen Passat B7 je zejména dálniční přepravník, který také zastane funkci rodinného služebníka. Při normální jízdě se spotřeba paliva okolo šesti litrů na sto kilometrů. Při ostřejším tempu není problém dostat se až k nějakým 8l/100km. Pašík nabídne prostorný interiér v kombinaci s bohatou výbavou. Co se týká kufru, tak ten nabídne 603 litrů. Jinými slovy do kufru toho dáte více než dost. Pašík mě vysloveně nenadchl, ale zase na druhou stranu nemohu říct, že je to vyloženě špatné auto. Svůj účel plní dobře a bez problémů.

  Více na: https://drivezone.cz/recenze-volkswagen-passat-b7-variant/

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *