Nová Honda HR-V je tu. V Evropě nabídne jen hybrid

Honda HR-V 2021

Honda HR-V se představuje v nové generaci. Do Evropy nová Honda HR-V dorazí během letošního roku, to v domovském Japonsku, kde vůz znají jako Honda Vezel, se začne prodávat už v dubnu 2021.

Design automobilu není velkým překvapením, už dříve ho prozradily uniklé patentové snímky vozu. Styl je vcelku konzervativní, s horizontálními liniemi, což souvisí s tím, že HR-V patří mezi nejprodávanější auta na světě, a tak musí oslovit různorodou klientelu, což by s nějakými módními výstřelky nešlo. Oproti předchůdci se však design kompletně proměnil, byť silueta kupé, stejně jako kliky zadních dveří ukryté k C-sloupkům zůstaly zachovány. Příď každopádně nově tvoří nízké světlomety a výrazná maska s horizontálně orientovanými lištami. Vzadu zase najdeme koncová světla propojená vodorovnou linkou.

Vnější rozměry zatím nebyly prozrazeny, dřívější zprávy ale naznačují zachování velikosti předchůdce, s jen minimálními odlišnostmi.

Také interiér je vcelku konzervativní. Využívá klasické a přehledné koncepce, s vysoko umístěným, volně stojícím displejem multimediálního systému, na vrchu středového panelu. Vybrané ovladače známe z aktuálního Jazzu (GR), s nímž novinka sdílí platformu s palivovou nádrží pod předními sedadly, koncepčně je ale palubní deska zcela odlišná.

V Evropě se nová Honda HR-V bude nabízet výhradně jako hybrid, a to v rámci postupné elektrifikace evropské nabídky značky. Ústrojí e:HEV zkombinuje spalovací motor s elektromotorem s tím, že benzinová jednotka primárně slouží jako generátor elektrické energie pro elektrický motor, umí však pohánět i kola. Podle všeho půjde o stejný systém jako v Jazzu, s benzinovou patnáctistovkou pod kapotou. Třeba v domovském Japonsku ale bude dostupná i konvenční varianta se čtyřválcem 1.5 i-VTEC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *