Nové Bugatti pro rok 2024: Co nabídne nástupce Chironu?

Bugatti Bolide nákres

Bugatti čile pracuje na zcela novém automobilu, který dorazí v roce 2024. Nástupce dnešního Chironu se přitom zásadně změní, hlavně z hlediska techniky. Co už o tomto novém Bugatti víme?

Automobilka vyrábějící ve francouzském Molsheimu si dobře drží svá tajemství, přesto už uvolňuje první informace o nové generaci své vlajkové lodi. „Auto je hotové. Před několika měsíci jsme dodali prototypové nářadí a za několik měsíců bude dodáno sériové nářadí,“ prozrazuje o novince odcházející šéfdesignér Bugatti Achim Anscheidt, který ještě dohlížel na vznik tohoto vozu.

Design je v tuto chvíli neznámý. Anscheidt nicméně odhaluje, že nástupce Chironu přivede Bugatti do nové éry, při zachování charakteristických prvků, jako je maska ve tvaru podkovy nebo „Bugatti linka“ užívaná již od Typu 57 z třicátých let. 

To interiér má údajně navazovat na dřívější vozy. Dá se však očekávat využití velké dotykové obrazovky infotainmentu.

Důležitou změnou pak bude náhrada pohonného ústrojí. Bugatti se po letech zbaví legendárního šestnáctiválce se čtyřmi turbodmychadly používaného ve Veyronu i Chironu a odvozených modelech. Místo něj se novinka stane plug-in hybridem, údajně s vidlicovým osmiválcem v útrobách. Jde zkrátka o trend doby, v souvislosti se snahou o nižší emise oxidu uhličitého.

Cena nového Bugatti je v tuto chvíli neznámá, očekáváme však částku klidně vyšší než 5 milionů eur (v přepočtu 120 milionů korun). Stejně tak neznámé je zatím jméno. Bugatti nicméně v poslední době často svá auta pojmenovává po legendárních závodních jezdcích ze své historie. A tak není vyloučeno, že se nové Bugatti bude jmenovat Costantini, Dreyfus nebo třeba Vizcaya. Naopak jméno odkazující na Elišku Junkovou, další legendu spjatou s Bugatti, by bylo překvapením.

Nové Bugatti se sice představí v roce 2024, zákazníci si však na něj ještě údajně počkají. První majitelé se ho mají dočkat až v roce 2026. Automobilka totiž musí ještě dokončit a předat zbývající vozy odvozeného Chironu, jako je třeba okruhový Bolide.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *