Nové Mitsubishi L200 se rýsuje. Už pilně testuje

Mitsubishi čile pracuje na nové generaci oblíbeného pick-upu L200, která podle všeho dorazí v roce 2023. Přestože maskované prototypy nového Mitsubishi L200, jinde ve světě prodávaného jako Triton, už byly několikrát vyfoceny, o novince toho zatím moc nevíme.

Japonská automobilka si totiž informace o svých novinkách pečlivě hlídá, a tak zatím můžeme usuzovat jen z útržků informací různých zdrojů. Třeba z obrázků maskovaných prototypů vyplývá, že design nové L200 naváže na současný styl vozů značky. To bude opět znamenat dominantní příď s výraznou maskou, patrně s mohutným chromováním, minimálně u vyšších specifikací. Světlomety pak zřejmě použijí motiv zdvojení, podobně jako u nového Outlanderu.

Jinak bude klasický pick-up, s účelně navrženou korbou a jednoduše řešenou zádí. Vnitřek se pak bude podle všeho lišit podle verze. Základní bude podle všeho jednoduchá, ty nejlépe vybavené by měly vsadit na bohatší výbavu a hodnotnější materiály než dříve.

Co se týče techniky v útrobách, tak se čile spekuluje o použití nového základu. Tím bude nadále rámový podvozek, avšak údajně s delším rozvorem než dnes a širším rozchodem kol. Pomoci to má hlavně praktičnosti, dle logiky „větší auto uveze více“.

Automobil přitom podle všeho využije možností vyplývajících z výhod aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Do budoucna by totiž mohl sdílet techniku s Nissanem Navara nové generace, pro snížení vývojových i výrobních nákladů. I přes toto partnerství však design obou aut má být zcela odlišný, dle stylistického směru té které značky.

Rok 2023 pro Mitsubishi klíčový

V tuto chvíli však bohužel nevíme, zda se nové Mitsubishi L200 pro rok 2023 bude prodávat i v Evropě. I proto je zatím předčasné spekulovat o ceně příští L200. Mitsubishi svoji nabídku v Evropě dost omezilo, a tak je otázkou, zda L200 i přes prodejní úspěchy tu bude i nadále pokračovat a zda nezůstane vyhrazeno jen mimoevropským trhům, kde se prodává například s označením Triton či Strada.

Na mezigenerační výměnu Mitsubishi L200 je každopádně už nejvyšší čas. Současná generace L200 (interně KJ/KK/KL dle provedení) se představila už v roce 2014, a tak je na trhu už dost dlouho, byť ji v roce 2019 oživil výrazný facelift.

Rok 2023 bude tudíž pro automobilku Mitsubishi klíčový. Nová L200 totiž nebude jedinou novinkou tří diamantů pro příští rok. Pro rok 2023 jsou totiž připravovány také nové generace modelů Colt a ASX. I ty vzniknou díky spolupráci uvnitř aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, konkrétně v tomto případě díky kooperaci s Renaultem. Dvojice novinek použije původem francouzskou techniku, Renault se navíc postará o výrobu těchto aut.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *