NovinkyVideo

Nový Opel Mokka za dveřmi. Nejprve jako elektromobil

Opel čile pracuje na druhé generaci SUV Mokka. Začne se vyrábět ještě letos, ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 tak, aby k prvním zákazníkům vůz dorazil na začátku roku 2021. Jako první přitom z montážní linky bude sjíždět elektrická verze, na varianty s konvenčním pohonem dojde až později.

„Můžu slíbit, že nová Mokka bude jedno z nejvíce vzrušujících aut naší dlouhé historie. Druhá generace ukáže vše, čím je Opel dnes a čím bude v budoucnu. Změní vnímání naší značky,“ prohlašuje o novince generální ředitel Opelu Michael Lochscheller.

Novinka se bude opět jmenovat jednoduše Opel Mokka, znovu tak přijde o přídomek X, který v rámci faceliftu stávající generace začal odkazovat na členství v SUV-řadě Opelu. Automobilka slibuje, že vůz nadále nabídne kompaktní rozměry a robustní vzhled.

Opel Mokka druhé generace však bude chtít být ještě modernější a progresivnější, stejně jako stylovější, aby se více odlišila od podobně velkého crossoveru Crossland X, který je zase praktičtější a levnější. Výrobce rovněž zdůrazní zaměření auta do města.

Základem už logicky nebude technika od General Motors jako u loni ukončeného předchůdce, ale architektura stávajícího vlastníka, francouzské Skupiny PSA. To znamená platformu CMP sdílenou s druhou generací Peugeotu 2008. Elektrickou variantu tudíž doplní i tříválce 1.2 Turbo a turbodiesel 1.5 CDTI původem z francouzské dílny.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *