Nový Opel Mokka za dveřmi. Nejprve jako elektromobil

Opel Mokka 2021 Spy Photo

Opel čile pracuje na druhé generaci SUV Mokka. Začne se vyrábět ještě letos, ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 tak, aby k prvním zákazníkům vůz dorazil na začátku roku 2021. Jako první přitom z montážní linky bude sjíždět elektrická verze, na varianty s konvenčním pohonem dojde až později.

„Můžu slíbit, že nová Mokka bude jedno z nejvíce vzrušujících aut naší dlouhé historie. Druhá generace ukáže vše, čím je Opel dnes a čím bude v budoucnu. Změní vnímání naší značky,“ prohlašuje o novince generální ředitel Opelu Michael Lochscheller.

Novinka se bude opět jmenovat jednoduše Opel Mokka, znovu tak přijde o přídomek X, který v rámci faceliftu stávající generace začal odkazovat na členství v SUV-řadě Opelu. Automobilka slibuje, že vůz nadále nabídne kompaktní rozměry a robustní vzhled.

Opel Mokka druhé generace však bude chtít být ještě modernější a progresivnější, stejně jako stylovější, aby se více odlišila od podobně velkého crossoveru Crossland X, který je zase praktičtější a levnější. Výrobce rovněž zdůrazní zaměření auta do města.

Základem už logicky nebude technika od General Motors jako u loni ukončeného předchůdce, ale architektura stávajícího vlastníka, francouzské Skupiny PSA. To znamená platformu CMP sdílenou s druhou generací Peugeotu 2008. Elektrickou variantu tudíž doplní i tříválce 1.2 Turbo a turbodiesel 1.5 CDTI původem z francouzské dílny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *