Kdo je Klaus Zellmer? Nový šéf Škody přichází od VW

Klaus Zellmer

Automobilka Škoda Auto má nového předsedu představenstva. Stává se jím Klaus Zellmer, který přichází od mateřského Volkswagenu, kde aktuálně působil jako člen představenstva odpovídající za oblast Prodeje, marketingu a after sales. Na postu k 1. červenci 2022 vystřídá Thomase Schäfera, který povýšil na předsedu představenstva značky Volkswagen.

Oficiálně se tak potvrzují zprávy z minulého týdne, které poprvé zmiňovaly možnost příchodu Zellmera do čela automobilky Škoda Auto.

„Mám radost, že se nám pro společnost Škoda Auto podařilo získat jednoho z našich nejrenomovanějších manažerů. Klaus Zellmer má za sebou více než 20 let zkušeností z automobilového průmyslu. Během této doby se vypracoval nejen na absolutního automobilového experta, ale také dokázal, že má velký strategický a podnikatelský rozhled. Jsem přesvědčen, že společně s ostatními členy představenstva vynaloží veškeré úsilí, aby dále pokračoval v úspěšném rozvoji společnosti
Škoda Auto,“
říká k akvizici předseda dozorčí rady automobilky Škoda Auto Murat Aksel.

Léta u Porsche

Absolvent studia podnikové ekonomiky Klaus Zellmer zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 jako asistent člena představenstva ve společnosti Porsche AG, v roce 1999 přestoupil do útvaru Rozvoj prodejní sítě ve společnosti Porsche France, poté převzal vedení regionu Severní Ameriky.

V roce 2000 nesl jako vedoucí projektu odpovědnost za budování oblastí Prodeje a Marketingu v rámci zakládání nového pobočného závodu společnosti Porsche v Lipsku. Po působení v čele Zákaznického centra v závodě automobilky Porsche se Zellmer stal vedoucím marketingu ve společnosti Porsche Deutschland, v roce 2010 stanul v jejím čele. V roce 2015 byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Porsche Cars North America v americké Atlantě.

Po dlouhé kariéře u Porsche se Zellmer přesunul k Volkswagenu. Od 15. září 2020 je Klaus Zellmer členem představenstva značky Volkswagen Osobní vozy za oblast prodeje, marketingu a after sales a v této době rozhodující měrou přispíval k důsledné organizační, digitální a udržitelné orientaci značky Volkswagen na potřeby zákazníků.

Schäfer povýšil

Už dopředu bylo jasné, že dosavadní předseda představenstva Thomas Schäfer převezme k 1. červenci 2022 funkci předsedy představenstva značky Volkswagen. Zároveň se stane členem představenstva celého koncernu VW Group a bude řídit skupinu objemových značek.

„Thomas Schäfer provedl automobilku Škoda bezpečně dvěma extrémně obtížnými roky a zároveň prostřednictvím strategie Next Level – Škoda Strategy 2030 formuloval jasný plán do budoucnosti. Škoda Auto je nyní elektrifikovanější, digitálnější a více mezinárodní než kdy předtím. Zdařilým uvedením elektromobilu Enyaq iV na trh a dalšími plánovanými modely s elektrickým pohonem, převzetím odpovědnosti za regiony a platformy pro koncern Volkswagen i úspěšnou realizací projektu India 2.0 položil Thomas Schäfer základ pro slibnou budoucnost automobilky Škoda. Za to mu jménem celé dozorčí rady děkuji,“ doplňuje Murat Aksel za dozorčí radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *