Citroën C4 X oficiálně! Specifická kombinace SUV a sedanu

Značka Citroën rozšiřuje nabídku o zcela nový model. Jmenuje se Citroën C4 X a začne se prodávat na podzim 2022. O co jde?

Samo vedení automobilky tvrdí, že novinka spojující prvky čtyřdveřového auta a SUV vyplňuje mezeru mezi kompaktním hatchbackem C4 a crossoverem střední třídy C5 X. Skutečnost je ale ještě trochu jiná, jde o kompaktní sedan na bázi C4. Byť sama automobilka říká, že vzhledem k siluetě jde spíše o fastback. V rámci nabídky značky jde každopádně o jistou náhradu za sedan C-Elysée.

Rozvor 2.670 mm je shodný jako u hatchbacku C4, délka se ale díky odlišné zádi ukrývající zavazadelník o objemu 510 litrů natáhla na 4.600 mm, což je o 240 mm více než u výchozího provedení.

Jisté je každopádně to, že se Citroën C4 X od C-Elysée v lecčems odliší. Potvrzena je například čistě elektrická verze nazvaná Citroën ë-C4 X, která na vybraných trzích bude jedinou volbou. Využívá elektromotoro výkonu 100 kW a baterie s kapacitou 50 kWh pro zajištění dojezdu 360 km dle metodiky WLTP.

K dispozici ale jsou i spalovací motory, konkrétně benzínový tříválec 1.2 PureTech ve verzích se 74 kW a 96 kW a na vybraných trzích turbodiesel 1.5 BlueHDi (96 kW).

Vnitřek pak využívá nejnovější infotainment, jako C5 X, s 10″ dotykovou obrazovkou. Kabina se pak prezentuje jako komfortní a pohodlná. Praktičnosti pak pomáhá až 16 odkládacích míst s celkovým objemem 39 litrů.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *