Novinky

Crossover jako náhrada za Ford Mondeo za rohem. Co od něj čekat?

Ford do roku 2024 představí v Evropě tři nové osobní a čtyři užitkové modely s elektrickým pohonem. Jde o součást vzniku nové divize Ford Model e zaměřené na automobily s elektrickým pohonem a také součást plánů prodávat do roku 2026 na evropských trzích 600.000 elektrických aut ročně. Jedním z nich bude i náhrada za Ford Mondeo, ve formě crossoveru.

Elektrická expanze bude rychlá. V roce 2023 spustí Ford v Kolíně nad Rýnem výrobu nového elektrického crossoveru střední třídy. Půjde o pětimístný crossover střední velikosti, který ujede na jedno nabití 500 km. Ford potvrdil, že tohoto nepřímého nástupce za model Mondeo představí ještě letos.

K němu se v roce 2024 přidá další model. Aktuálně nejúspěšnější osobní vůz značky Ford v Evropě, městský crossover Puma, se od roku 2024 začne v rumunské Craiově vyrábět také jako elektromobil.

Elektrické Transity

Užitková řada Ford Transit se pak rozroste o čtyři nové elektrické modely – v roce 2023 o zcela novou „jednotunovou“ dodávku Transit Custom a velkoprostorové Tourneo Custom; o rok později pak o menší dodávku Transit Courier nové generace a velkoprostorové Tourneo Courier.

Také pro ně bude klíčový závod v Craiově. Od roku 2023 se tam začne vyrábět také nový Transit Courier, lehký užitkový vůz, a kompaktní velkoprostorový model Tourneo Courier, přičemž v roce 2024 přijdou na řadu jejich plně elektrické verze.

„Těší mě, že v Evropě dochází k rychlým změnám vyzývajícím celý náš obor k tomu, aby přinášel lepší, čistší a digitálnější automobily. Ford se do toho vrhl naplno a rychle postupuje kupředu, aby uspokojil poptávku v Evropě i po celém světě,“ říká k plánům Jim Farley, prezident a generální ředitel Fordu.

„Směřování k plně elektrické budoucnosti je pro Ford naprostou nutností, aby mohl v transformující se Evropě uspokojit potřeby zákazníků v oblasti mobility,“ doplňuje Stuart Rowley, předseda představenstva Ford of Europe.

(vydáno 15. března 2022 7:25, aktualizováno 7. srpna 2022 19:58)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

2 komentáře: „Crossover jako náhrada za Ford Mondeo za rohem. Co od něj čekat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *