Novinky

Šéf Škody Thomas Schäfer povýší. Míří do čela Volkswagenu

Další rošáda ve vedení německého koncernu Volkswagen Group je tady. Pro české zákazníky je nejdůležitější změnou ta, že současný předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer bude nově šéfovat mateřské značce Volkswagen. Nástupce ve vedení mladoboleslavské automobilky zatím oznámen nebyl.

Schäfer tak rychle postupuje v hierarchii koncernu Volkswagen. Do vedení Škody zamířil z pozice generálního ředitele jihoafrického zastoupení Volkswagenu s působností i pro celý subsaharský africký region. Tam se ukázal jako úspěšný manažer, díky čemuž povýšil do vedení Škody Auto. Zde se podle všeho také osvědčil, když opět povyšuje, Schäfer se stane šéfem značky Volkswagen, mateřské značky celého koncernu. Na vyšší pozici tentokrát míří ani ne po dvou letech. Vedení Škody Auto přebral teprve v srpnu 2020, a to po celkem nečekaném odvolání Bernharda Maiera. Vedení Volkswagenu oficiálně převezme k 1. červenci 2022. Už od 1. dubna 2022 se však bude seznamovat s novou pozicí, a to ve funkci provozního ředitele značky Volkswagenu.

Schäfer ve vedení Volkswagenu nahradí Ralfa Brandstättera. Ten nově v rámci představenstva koncernu VW Group bude zodpovědný za region Čína, a to právě od 1. srpna 2022. Na klíčovém trhu se totiž koncernu v poslední době příliš nedaří, což chce vedení změnit. Není to jediná změna, předseda představenstva koncernu Herbert Diess bude nově zodpovědný také za softwarovou divizi CARIAD, kterou dosud vedl šéf Audi Markus Duesmann. Cílem změn je podle dozorčí rady koncernu udělat chod firmy efektivnější, hlavně v souvislosti s novými výzvami, jakými jsou elektromobilita nebo digitalizace.

Co Schäfer ve Škodě zažil?

V pozici předsedy představenstva toho Thomas Schäfer za krátkou dobu stihl docela hodně. Představil strategii značky pro následující roky, která už reaguje na koncernové plány zdůrazňující elektromobilitu. Škoda rovněž dostala na starosti vývoj platformy MQB A0 pro celý koncern. Zároveň však nakonec musel zrušit projekt nové Fabie Combi, kterou si nejprve prosadil. Prý by se kvůli budoucím emisním normám nevyplatila.

„K 1. červenci 2022 převezmu funkci předsedy představenstva značky Volkswagen ve Wolfsburgu. Rád bych Vás ale ujistil o jedné věci: Do té doby budu nadále s plným nasazením pracovat pro naši společnost, máme před sebou hodně výzev,“ uvedl Thomas Schäfer ke svému odchodu v dopise zaměstnancům automobilky Škoda.

Nový šéf automobilky Škoda Auto zatím oznámen nebyl. Šéf odborů Jaroslav Povšík se už ale nechal slyšet, že odbory do vedení mladoboleslavské automobilky nepustí nikoho slabého. V době významných změn v automobilovém průmyslu je silný management potřeba ještě více než jindy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *