Olga Lounová pojede Dakar. Posadí se do speciálně upravené Matry Murena

Olga Lounová pojede Dakar 2022

Český tým ORION Moto Racing Group má novou posilu a závodní techniku pro Dakarskou rallye. Do svých řad angažoval populární zpěvačku Olgu Lounovou, která pojede společně s pilotem Martinem Čábelou. Poprvé v historii týmu MRG se postaví na start regulérní automobil, a to konkrétně v kategorii Classics s unikátním francouzským speciálem Matra Murena.

„Olgu zná hodně lidí bez ohledu na žánrové preference. Je nejen zpěvačkou, ale hlavně velkou motoristickou nadšenkyní. Dakarská rallye je pro ni největší sportovní výzva. S nápadem přišel zkušený pilot Martin Čábela, který bude v následujícím ročníku řídit a Olga Lounová navigovat, na dalším Dakaru si pak pozici za volantem prohodí,“ prohlásil Ervín Krajčovič, manažer českého týmu.

Už v minulosti měli v týmu závodnici, za ORION Moto Racing Group dojela jako první Češka do cíle Dakaru v roce 2018 Olga Roučková na čtyřkolce. Zpěvačka Olga Lounová na to bude chtít navázat. „Ale nejen to, jsem v krvi závodnice a nechci pouze dojíždět. Když bude šance, chceme se pokusit o skvělý výsledek, ale uvědomujeme si, že je to první společný start, kde se budeme hlavně seznamovat se specifickými pravidly a budeme se učit velmi složitou navigaci,“ prohlásila Lounová, která si vyzkoušela klasickou rallye a zúčastnila se několika domácích soutěží. Po zkušenostech s navigací by už od roku 2023 řídila závodní vůz.

Murena od Matragi

Lounová a Čábela pojedou v kategorii Dakar Classic ve speciálně upraveném voze Matra Murena 4S. Uplynulo dlouhých 40 let od chvíle, kdy tato francouzská ikona byla homologována do tehdejší Skupiny 4 a zářila na Rallye Monte Carlo. „Mělo by se jednat o jedno z nejkrásnějších aut na startu Dakarské rallye. Design auta spoluvytváří Blanka Matragi, která bude kmotrou auta, jakmile se dostaví,” prohlásil Krajčovič.

Novinkami ORION Moto Racing Group je také angažmá endurového specialisty Jakuba Hroneše nebo zajištění nového asistenčního kamionu pro celý tým. Naopak stálicemi jsou elitní světoví jezdci Martin Michek a Milan Engel. Právě Martin Michek letos skončil na desátém místě, čímž vyrovnal historický český výsledek na nejtěžší etapové motoristické soutěži světa. I proto se od něj opět čekají úspěchy, cílem je být v nejlepší dvacítce motocyklistů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *