Praga chystá nové superauto! Představí se co nevidět

Nová Praga: Teaser

Praga byla v době první republiky jeden čas největší českou automobilkou. Po válce ale i vlivem socialistického zřízení její sláva opadla a její nabídka se omezila jen na nákladní auta, aby po revoluci společnost zcela ukončila produkci. V poslední době však Praga opět ožila, díky motorsportu. Vznikla okruhová Praga R1, na Dakaru závodí speciál Praga V4S pilotovaný Alešem Lopraisem. Nyní pak Praga chystá zcela nové auto!

Zveřejněná tisková zpráva potvrzuje, že novinka bude zcela nové superauto, které se stávající Pragou R1 bude mít společnou jen filozofii. Rovněž půjde o lehký sportovní vůz díky karbonové konstrukci, s perfektní aerodynamikou. Pohon pak zajistí blíže nespecifikovaný benzinový motor.

Důležitou informací je i to, že nová Praga bude silničním automobilem schváleným pro běžný provoz. Přesto výrobce zdůrazňuje, že půjde o okruhově zaměřené auto, novinka se tak bude nejlépe cítit na závodních okruzích.

Jako správný supersport bude i nová Praga exkluzivním automobilem. Společnost plánuje postavit jen 12 kusů tohoto vozu s tím, že první zákazníci se dočkají v roce 2023.

Vývoj auta je již v pokročilé fázi, testovací jezdci se aktuálně zaměřují na zajíždění co nejrychlejších okruhových časů. Debut je i díky tomu už za rohem. Nová Praga se světu oficiálně představí 23. listopadu, kdy se dozvíme jméno, cenu i kompletní technické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *