Suzuki Jimny zpět na českém trhu. Pro zájemce má ale verze N1 špatnou zprávu

Suzuki Jimny N1 2021

Suzuki vrací na český trh populární model Jimny, tentokrát však v užitkovém provedení N1, s dvěma místy a mříží oddělující přední sedačky od zadního nákladového prostoru. Tímto řešením značka obešla flotilové emise, díky čemuž Jimny nekazí emisní průměr emisní nabídky. České ceny Suzuki Jimny v roce 2021 začínají na částce 543.900 Kč.

České zastoupení má však pro všechny zájemce špatnou zprávu, alokace pro český trh na letošní rok již byly vyčerpány. Je nám líto, ale vzhledem k velkému zájmu zákazníků, výrazně převyšujícímu dostupné množství vozidel, nejsme schopni všechny zájemce o vůz uspokojit, píše Suzuki ČR na svých webových stránkách.

Suzuki Jimny N1 pořídíte v jediném stupni výbavy. Ten zahrnuje dva airbagy, elektrické ovládání předních oken, dálkově ovládané centrální zamykání, manuální klimatizaci nebo vyhřívání předních sedadel. Dále nechybí rádio, tempomat, 15″ ocelová kola nebo rezervní kolo.

Motor zůstává v nabídce jediný, v podobě atmosférického čtyřválce 1.5 VVT o výkonu 75 kW. Spolupracuje výhradně s pětistupňovým manuálem, automat už Jimny nenabízí.

Suzuki Jimny během roku 2020 vypadlo z evropské nabídky značky. Zájem sice převyšoval nabídku, offroad však vypouštěl vysoké emise, které kazily celkový flotilový průměr. Suzuki by tak za to hrozily vysoké emisní pokuty. Proto na trh přišlo užitkové provedení N1, které tím obešlo emisní pravidla – na dodávky se vztahují mírnější normy. Díky tomu se Jimny mohlo vrátit na evropské trhy, byť jen s dvojicí sedadel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *