Volkswagen ID.4 GTX vstupuje na český trh. Za čtyřkolku dáte 1,4 milionu

Volkswagen ID.4 GTX 2021

Volkswagen ID.4 GTX jen krátce po své premiéře odhaluje českou cenu. Stanovena je na 1.384.900 korun, díky čemuž je nejsilnější derivát modelu ID.4 také ten nejdražší. Oproti ostatním verzím se ID.4 GTX liší dvojicí elektromotorů (jeden u přední a jeden u zadní nápravy), které dohromady zajišťují výkon 220 kW. Baterie s využitelnou kapacitou 77 kWh pak vystačí na ujetí 340 do 480 kilometrů. Nabíjet je lze nabíjecím výkonem až 125 kW.

ID.4 GTX díky své síle zrychlí z 0-100 km/h za 6,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je pak elektronicky omezena na 180 km/h.

Oproti ostatním derivátům modelu ID.4 se GTX liší také výraznějším vzhledem. Známý světelný pruh na přídi je kombinován s výraznými a dynamickými prvky. Nejvýznamnější z nich jsou tři voštinové části, které tvoří světla pro denní svícení a současně odkazují na Golf GTI. Záď zaujme nejen nově navrženým nárazníkem, ale také zadními LED svítilnami s výrazně prostorovým designem a brzdovými světly ve tvaru písmene X.

Součástí základní výbavy je třízónová automatická klimatizace, vyhřívání předních sedadel, volantu i čelního skla, kožený multifunkční volant, 20“ kola z lehkých slitin nebo parkovací čidla vpředu i vzadu. Nechybí ani adaptivní tempomat s funkcí stop & go, matrix LED světlomety nebo navigace s 10“ dotykovou obrazovkou.

„Rozum se zde snoubí s potěšením z jízdy. ID.4 GTX je sportovní jako GTI, komfortní jako SUV a trvale udržitelné jako ostatní členové rodiny ID.,“ říká Klaus Zellmer, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za prodej.

Nová produktová verze pro rodinu ID. je dalším významným impulzem pro realizaci podnikové strategie ACCELERATE. Volkswagen se hodlá stát nejžádanější značkou pro trvale udržitelnou mobilitu. Cílem je zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů v Evropě na 70 procent celkového prodeje. Jen v roce 2021 plánuje společnost dodat zákazníkům celkem 450.000 elektromobilů a plug-in hybridních vozů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *