Novinky

Volvo EM90 za rohem: Šokující model je luxusní MPV

Volvo připravuje luxusní MPV. Několik měsíců spekulovaná zpráva se nyní potvrzuje, když švédská automobilka zveřejnila první oficiální teaser tohoto modelu. Chystaný automobil se jmenuje Volvo EM90 a oficiálně se odhalí světu 12. listopadu 2023.

Volvo EM90 je podle výrobce navrženo tak, abyste čas strávený ve voze využili co nejlépe. Popisováno je jako skandinávský obývací pokoj na cestách. Nové EM90 totiž nevzniká jen jako prostředek pro cestování z bodu A do bodu B, ale chce vytvářet prostor pro život svých majitelů.

Novinka bude první plně elektrické luxusní MPV značky. Design podle první upoutávky naváže na nové Volvo EX90, hlavně z hlediska řešení světel.

Základem má být platforma SEA od mateřské automobilky Volva, čínského Geely. Techniku tak vůz bude sdílet mimo jiné s čínským luxusním MPV Zeekr 009. To užívá obří, lithium-nikl-mangan-kobaltové baterie s kapacitou 140 kWh, kterou by mohlo převzít i Volvo EM90, stejně jako pohonné ústrojí s dvěma elektromotory o celkovém výkonu 400 kW.

Právě čínský základ znamená, že Volvo EM90 je v tuto chvíli potvrzeno pouze pro čínský trh. Zda dorazí i do Evropy, je v tuto chvíli ve hvězdách.

Luxusní MPV jsou v Číně nadmíru oblíbené. Postupně však míří i do Evropy. Už léta se tu prodává Mercedes-Benz třídy V. Nově k nám přichází i luxusní MPV japonské značky Lexus LM. Tak proč by nemohlo následovat i Volvo EM90.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *