24 hodin v Le Mans 2021 se pojede až v srpnu. Organizátoři doufají v diváky na místě

24 hodin Le Mans 2019 Toyota Gazoo Racing

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila loňskou motoristickou sezonu a promlouvá už i do té letošní. Formule 1 třeba přesunula svoji Velkou cenu Austrálie, která se měla jet v březnu. Nyní i organizátoři slavné čtyřidvacetihodinovky v Le Mans hlásí změnu. 24 hodin v Le Mans 2021 se totiž místo června pojede až v srpnu.

Nový termín je stanoven na víkend 21. a 22. srpna. Původně se přitom 24 hodin v Le Mans 2021 mělo jet v tradičním červnovém termínu, konkrétně 12. a 13. června.

Pořadatel závodu, Automobile Club de l’Ouest (ACO), rozhodnutí tohoto kroku vysvětluje snahou mít diváky přímo v hledišti, na místě závodu.

„I když to bylo těžké rozhodnutí, bylo správné. Odjet 24 hodin Le Mans druhým rokem po sobě za zavřenými dveřmi by bylo nemyslitelné. Děláme proto vše, co je v našich silách, abychom tomu zabránili a poskytli účastníkům jasný přehled o celé sezóně,“ vysvětluje Pierre Fillon, prezident ACO, proč toto rozhodnutí přichází už takto na začátku sezony. Týmy i jezdci tak budou mít více času se na tuto změnu připravit.

Pro organizátoři je finančně výhodnější mít diváky přímo na tribunách. Navíc jim chtějí poskytnout lepší zážitek, už jen proto, že letos poprvé mohou do závodu nastoupit speciály nové kategorie hypercar. Byť část týmů speciál pro novou vrcholnou závodní kategorii chystá až pro následující léta.

Vytrvalostní závod 24 hodin v Le Mans se historicky koná v červnu, už loni však byl z důvodu pandemie koronaviru přesunut až na září, a to poprvé od roku 1968. I přesto se nakonec muselo jet před prázdnými tribunami, v rámci protiepidemiologických nařízení mohl být přímo na místě jen omezený počet novinářů. Diváci tak závod museli sledovat výhradně online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *