24 hodin Le Mans 2020 se pojede bez diváků

24 hodin Le Mans 2019 Toyota Gazoo Racing

Celý svět je letos ovlivněn pandemií koronaviru, a to včetně toho motoristického, na všech úrovních. Rušily se mnohé závody, třeba Formule 1 zcela přepracovala letošní kalendář, který navíc finalizuje ještě v průběhu sezony. Šíření onemocnění covid-19 posunulo také slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Nyní navíc pořadatelé oznámili, že 24 hodin Le Mans 2020 se pojede bez diváků.

Bylo zvažováno několik řešení, jak přivítat omezené množství fanoušků na 88. ročníku 24 hodin v Le Mans. S odvoláním na úřady veřejného zdraví a bezpečnosti a vzhledem k nejistotě ohledně vývoje situace se však ACO a prefektura Sarthe jednomyslně rozhodly, že akce proběhne 19. – 20. září 2020 bez diváků, uvedl Automobile Club de l’Ouest v oficiálním prohlášení. Je vůbec poprvé v historii závodu, co se pojede bez přítomnosti diváků.

Fanoušci tak budou moci závod sledovat pouze digitálně. Pořadatelé nicméně sledují, že díky nové digitální platformě budou mít jedinečnou možnost zjistit, co se děje v zákulisí Le Mans. Přímo na místě vedle členů týmů a organizátorského týmu bude moci být jen omezený počet novinářů.

24 hodin Le Mans 2020 se bude konat o víkendu 19. a 20. září. Závod odstartuje v sobotu ve 14:30. Původně se mělo závodit jako tradičně v červnu, šíření koronaviru ale donutilo pořadatele přesunout závod na září. Favoritem závodu je nepochybně stáj Toyota Gazoo Racing, ve vrcholné kategorii LMP1 ale nasadí svůj speciál také třeba švýcarský tým Rebellion.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *