Volvo C40 je tu. Elektrické SUV koupíte výhradně online

Volvo C40 2021

Volvo rozšiřuje nabídku o své vůbec první SUV-kupé. Jmenuje se C40 Recharge a jeho základem je dobře známý model XC40. To ale není jeho jediná specialita, Volvo C40 Recharge bude nabízeno výhradně jako elektromobil, a to pouze přes internet.

Příchod novinky je tak součástí změn, které ve Volvu aktuálně probíhají. Švédská automobilka věří elektrifikaci nabídky, dnes od každého modelu nabízí plug-in hybrid a do roku 2030 chce nabízet výhradně čistě elektřinou poháněné modely. Součástí těchto snah je také právě C40 Recharge. Volvo navíc hodlá změnit i systém prodeje, čehož je novinka první vlaštovkou. Toto SUV kupé bude možné koupit výhradně online, s čímž souvisí i zjednodušení nabídky, právě v reakci na usnadnění nákupu.

Zpět ale k samotnému autu. Design C40 přímo navazuje na XC40, s nímž sdílí platformu CMA. Největší rozdíly najdeme vzadu, ostře klesající zadní okno má evokovat vozy kupé. Nadále tu však nechybí vertikálně orientovaná koncová světla, typický designový prvek vozů Volvo.

Vnitřek využívá multimediální systém na bázi Androidu od Googlu se zabudovanými aplikacemi této americké firmy. Aktualizovat ho přitom bude možné z pohodlí domova, bez nutnosti navštívit servis. Specialitou je pak fakt, že C40 vůbec nenabídne kožené čalounění.

Technika vychází z té v elektrickém XC40 Recharge. Volvo konkrétně zmiňuje pohon všech kol a baterie s kapacitou 78 kWh, které mají umožnit dojezd asi 420 kilometrů bez nutnosti dobití.

Volvo C40 Recharge se začne vyrábět na podzim. O výrobu se stejně jako u XC40 Recharge postará belgická továrna Volva v Ghentu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *