Novinky

Autosalon Detroit 2022: Mrkněte na nejdůležitější novinky

Severoamerický mezinárodní autosalon (North American International Auto Show), známý též jako Autosalon Detroit podle místa konání, se v roce 2022 konečně vrací! Poslední dva ročníky této kdysi slavné automobilové výstavy se nemohly konat kvůli pandemii koronaviru. Za tu dobu se přitom mnohé změnilo, z původního lednového termínu se detroitský autosalon kvůli počasí nakonec přesunul na září (v roce 2020 se měl dle původních plánů konat v červnu). Poprvé se pak akce koná i na venkovních plochách. Nadále však představuje to nejzajímavější z americké produkce.

Autosalon Detroit 2022 se koná středy 14. září do neděle 25. září. První dny byly přitom určeny pro novináře a odborníky, na 16. září je naplánovaný tzv. Charity Day, pro veřejnost se pak brány výstaviště otevírají 17. září. Nadále se výstava koná v prostorách Cobo Center, dnes známém jako Huntington Place.

Hlavní hvězdou letošního ročníku je nepochybně Ford Mustang sedmé generace (interně S650). Ten si uchoval vidlicový osmiválec a styl inspirovaný původní generací z šedesátých let, což však doplňuje o moderní digitální interiér.

To Jeep představuje Grand Cherokee 4xe 30th Anniversary na oslavu 30 let od debutu první generace Grand Cherokee, která se představila právě rovněž v Detroitu. Od té doby se přitom vyrobilo přes sedm milionů kusů tohoto SUV.

Chrysler se naopak loučí se sedanem 300C. V modelovém roce 2023 vznikne jen 2.000 kusů tohoto sedanu. Rozlučková edice je přitom poháněná osmiválcem 6.4 HEMI naladěným na 357 kW.

Změnu preferencí ostatně dokazuje i nová Toyota Crown. Na severoamerickém trhu bude tento model nově dostupný výhradně ve formě crossoveru, který se tamějším zákazníkům ukazuje právě na detroitském autosalonu.

Tyto i další vozy vystavené na Autosalonu Detroit 2022 si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *