Dodávka roku 2022: Renault Kangoo a německý bratr

Renault Kangoo Van - International Van of the Year 2022

Dnes existuje několik automobilových anket vyhlašujících to nejlepší auto daného roku. Takovou anketu mají také lehká užitková vozidla. Mezinárodní dodávka roku se vyhlašuje od roku 1992, a to v rámci ankety nazvané International Van of the Year (IVOTY). Titulem dodávka roku 2022 se pyšní technicky spřízněná trojice Renault Kangoo Van, Nissan Townstar a Mercedes-Benz Citan, které byly oceněny jako nejlepší volba ze 14 lehkých užitkových vozidel uvedených na trh v posledních 12 měsících.

Vítězství díky inovativním prvkům

Pro porotu IVOTY je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. To nový Renault Kangoo bezesporu splňuje. Jeho specialitou je nejen systém „Open Sesame by Renault“, alias absence prostředního sloupku pro nejširší pravostranný přístup na trhu s délkou otvoru 1,45 m, ale také „Easy Inside Rack“, vnitřní střešní nosič, který umožňuje uložit dlouhé předměty pod střechou a bezpečně, aby se lépe využila ložná plocha.

„Toto ocenění, kterému Renault přikládá velký význam, je pro naše týmy velkým zdrojem hrdosti. Je odměnou za jejich snahu navrhnout a vyrobit dodávku podle nejvyšších standardů kvality, jejíž na trhu jedinečné inovace byly navrženy tak, aby usnadnily každodenní život našich profesionálních zákazníků. Toto prestižní ocenění je dalším uznáním inovativního ducha a know-how společnosti Renault v segmentu lehkých užitkových vozidel,“ okomentoval zisk ceny Mark Sutcliffe, viceprezident skupiny Renault pro oblast užitkových vozidel.

Renault Kangoo získal titul dodávka roku (International Van of the Year) podruhé v historii. Pro rok 2012 zvítězil tehdejší elektrický Renault Kangoo Z.E. Také nové Kangoo dorazí v čistě elektrické verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *