Novinky

Dodávka roku 2022: Renault Kangoo a německý bratr

Dnes existuje několik automobilových anket vyhlašujících to nejlepší auto daného roku. Takovou anketu mají také lehká užitková vozidla. Mezinárodní dodávka roku se vyhlašuje od roku 1992, a to v rámci ankety nazvané International Van of the Year (IVOTY). Titulem dodávka roku 2022 se pyšní technicky spřízněná trojice Renault Kangoo Van, Nissan Townstar a Mercedes-Benz Citan, které byly oceněny jako nejlepší volba ze 14 lehkých užitkových vozidel uvedených na trh v posledních 12 měsících.

Vítězství díky inovativním prvkům

Pro porotu IVOTY je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. To nový Renault Kangoo bezesporu splňuje. Jeho specialitou je nejen systém „Open Sesame by Renault“, alias absence prostředního sloupku pro nejširší pravostranný přístup na trhu s délkou otvoru 1,45 m, ale také „Easy Inside Rack“, vnitřní střešní nosič, který umožňuje uložit dlouhé předměty pod střechou a bezpečně, aby se lépe využila ložná plocha.

„Toto ocenění, kterému Renault přikládá velký význam, je pro naše týmy velkým zdrojem hrdosti. Je odměnou za jejich snahu navrhnout a vyrobit dodávku podle nejvyšších standardů kvality, jejíž na trhu jedinečné inovace byly navrženy tak, aby usnadnily každodenní život našich profesionálních zákazníků. Toto prestižní ocenění je dalším uznáním inovativního ducha a know-how společnosti Renault v segmentu lehkých užitkových vozidel,“ okomentoval zisk ceny Mark Sutcliffe, viceprezident skupiny Renault pro oblast užitkových vozidel.

Renault Kangoo získal titul dodávka roku (International Van of the Year) podruhé v historii. Pro rok 2012 zvítězil tehdejší elektrický Renault Kangoo Z.E. Také nové Kangoo dorazí v čistě elektrické verzi.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *