Emil Frey Group přebírá distribuci značek koncernu Stellantis

Fúze FCA a PSA je tu. Vznik koncernu Stellantis schválen

Skupina Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku a přebírá odpovědnost za dovoz značek Abarth, Alfa
Romeo
, Fiat, Fiat Professional a Jeep. Uzavření a uskutečnění této zamýšlené transakce přísně podléhá souhlasu příslušných antimonopolních orgánů.

Tato transakce je vyústěním loňské fúze automobilek PSA a FCA, z níž vzešla skupina Stellantis, dnes jeden z největších světových výrobců automobilů s výrobními zařízeními ve 30 zemích a obchodním zastoupením na 130 trzích po celém světě. Po uzavření plánované transakce bude skupina Emil Frey Group dovážet celkem devět značek Stellantis jak do Česka, tak na Slovensko a osm značek Stellantis do Maďarska.

Využití stávajících znalostí

Emil Frey Group převezme odpovědnost za všechny středoevropské a východoevropské (dřívější) FCA aktivity v Maďarsku, České republice a ve Slovenské republice a po dokončení transakce dojde k převodu stávajících zaměstnanců. Převedeny budou rovněž všechny stávající smlouvy s koncesionáři.

Skupina Emil Frey Group se bude při zajištění úspěchu nové operace spoléhat na své zkušenosti a rozsáhlé know-how na těchto trzích. Firma rovněž využije své odbornosti k distribuci veškerých náhradních dílů vztahujících se k těmto značkám a k úspěšnému rozvoji souvisejících poprodejních služeb v regionu.

„Jsme velmi rádi, že můžeme rozšířit naši plodnou spolupráci se skupinou Stellantis v Maďarsku, v Česku a na Slovensku a upevnit naši přítomnost ve střední Evropě, strategickém regionu, kde naše skupina působí již více než 30 let. Díky této dohodě bude náš stávající obchodní model ještě výkonnější, a tedy výhodnější pro naše koncesionáře i zákazníky. Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep jsou nesmírně zajímavé a ikonické značky. Díky velkému potenciálu na
jednotlivých trzích jsme ve společnosti Emil Frey vysoce motivováni k tomu, abychom našim zákazníkům a koncesionářům v každé zemi poskytovali ty nejlepší služby,“
prohlásil Gerhard Schuermann, generální ředitel Emil Frey Group.

„Jedná se o další důležitý krok v rozvoji obchodní strategie skupiny Stellantis, díky kterému bude naše prodejní struktura v Maďarsku, Česku a na Slovensku ještě flexibilnější a efektivnější, a tím i konkurenceschopnější, přičemž v centru pozornosti budou vždy zákazníci. Díky této podepsané smlouvě se Emil Frey Group stane pro Stellantis ještě silnějším partnerem na trhu. Jsme přesvědčeni, že našim značkám se s tímto novým uspořádáním povede v zemi ještě lépe,“ uvedl Philippe
Narbeburu, Senior Vice President pro evropské trhy (mimo G5) skupiny Stellantis.

Plány na nové modely

Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep díky využití řady nových vyspělých hnacích ústrojí vyvinutých v rámci skupiny Stellantis budou mít v nově získaném portfoliu prospěch z významných investic do technologií nejnovější generace a nových modelů a vykročí v nejbližší době směrem k realizaci dlouhodobého strategického plánu skupiny Dare Forward 2030, který byl představen 1. března.

Počínaje uvedením pěti nových modelů na trh v roce 2022 má každá značka jasně definovanou progresivní strategii, jejímž cílem je poskytnout našim zákazníkům kompletní řadu modelů splňujících dnešní i budoucí požadavky trhu.

„Stellantis je jedním z předních světových výrobců automobilů, přinášející na trh vynikající produkty a velmi silný plán elektrifikace a udržitelné mobility. Skupina Emil Frey Group, která má za sebou téměř 100 let úspěšných zkušeností v oblasti distribuce automobilů, je odhodlána úspěšně se přizpůsobit vývoji automobilového průmyslu. Společně se skupinou Stellantis pevně věříme, že budeme dodávat řešení mobility budoucnosti a zároveň našim zákazníkům nabídneme očekávané zkušenosti využívající veškeré možné kanály a zajistíme dlouhodobý růst našich značek a našich distribučních sítí,“ vysvětlil Gerhard Schuermann.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *