Novinky

Hyundai IONIQ 6 dorazí v roce 2022. Bude to čtyřdveřové kupé

Hyundai je další automobilka, která má svoji řadu elektrických modelů. V jeho případě se jmenuje IONIQ a v následujících letech se bude postupně rozšiřovat. Zatím jsou potvrzeny tři modely, po crossoveru IONIQ 5 dorazí čtyřdveřové kupé IONIQ 6 a velké SUV IONIQ 7. Právě Hyundai IONIQ 6 je chystané pro rok 2022, a tak se už rýsují první informace o něm.

Korejská automobilka již dříve potvrdila, že IONIQ 6 bude čtyřdveřovým kupé, které bude opticky navazovat na předloňský koncept Prophecy. Velikostně bude odpovídat modelu Sonata, sedanu střední třídy nabízeném třeba na severoamerickém trhu. Kabina se naopak patrně inspiruje IONIQem 5.

Moderní technika

Základem pak bude platforma E-GMP, stejně jako IONIQu 5. Ta je přizpůsobena výhradně elektrickému pohonu, podobně jako IONIQ 5 by „šestka“ měla nabídnout výběr mezi pohonem zadních a všech kol. Co se pak týče baterií, očekává se nasazení akumulátorů s kapacitou 77,4 kWh, které využívá již Kia EV6, elektrický crossover rovněž postavený na platformě E-GMP.

Právě kombinace velkých baterií s nízkou siluetou se má podepsat na vysokém dojezdu na jedno nabití, které má překonat hranici 500 km podle metodiky WLTP. Platforma E-GMP pak umožňuje rychlonabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 350 kW.

Hyundai IONIQ 6 se začne prodávat během roku 2022. Dva roky nato pak bude následovat také IONIQ 7, velké SUV s místem až pro sedm osob.

(vydáno 25. října 2021 8:00, aktualizováno 14. června 2022 18:31)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *