Novinky Škoda pro rok 2024: Klíčové premiéry

Škoda Elroq Vision 2023

Rok 2024 se už pomalu blíží, a tak začínáme mít dobrou představu o chystaných novinkách jednotlivých automobilek. Konkrétně Škoda Auto pro rok 2024 chystá jednu důležitou premiéru. Navíc během roku 2024 mladoboleslavská začne prodávat letos představené autonovinky.

Konkrétně jde o nové generace velkých modelů. Nový Kodiaq a nový Superb se světu představí ještě v letošním roce, konkrétně 4. října, respektive 2. listopadu, do prodeje ale vstoupí až příští rok. Konkrétně se Kodiaq druhé generace i Superb čtvrté generace mají začít prodávat v květnu 2024.

Oba vozy vsadí na nejnovější generaci platformy MQB Evo, která se podepíše hlavně na nabídce motorů. Konkrétně toto rodinné SUV i velký model nabídnou plug-in hybrid nové generace, s 1.5 TSI pod kapotou a většími bateriemi pro delší dojezd v čistě elektrickém režimu.

Navíc vsadí i na větší obrazovky multimediálního systému a nově koncipovaný interiér, který si však nadále uchová klasické ovladače, jako doplněk dotykové obrazovky infotainmentu.

Až v roce 2024 se k zákazníkům dostanou také letos uvedené facelifty Scaly a Kamiqu. Ty spíše jen decentně měnily svůj design.

Jedna úplná novinka značky Škoda se v roce 2024 ale přece jen představí. Půjde o nový Elroq, nástupce dnešního Kamiqu. Nové kompaktní SUV přitom čeká důležitá koncepční změna, půjde totiž o elektromobil.

Elroq bude zhruba 4,5 metru dlouhým vozem. Design naznačila letos představená „socha“, využije přitom nový stylistický směr Modern Solid, která počítá s více hranami než dnešní vozy mladoboleslavské značky. Poznávacím znakem bude i nové logo Škoda.

Zákazníci si ale na tuto novinku ještě počkají. Škoda Elroq se sice světu představí zhruba v polovině roku 2024, na trh má ale dorazit až v roce 2025, patrně v březnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *