Český trh

MG a jeho SUV: Dostupné ZS i plug-in hybridní EHS

MG vstoupilo na český trh s nabídkou dvou SUV. Svoji nabídku postupně rozšiřuje, právě SUV ale zůstávají klíčovou součástí nabídky této značky. O jaké modely jde a jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

SUV MG: Aktuální nabídka

ModelPlusyMinusyRecenze
MG ZSDostupná cena
Povedený design
Plavný podvozek
Spíše průměrné jízdní vlastnosti
Jen výškově nastavitelný volant
Test ZS 1.0 TGI
MG HSZajímavý design
Atraktivní cenovka
Pomalý infotainment
Některé detaily by stálo doladit
MG EHSPovedený interiér
Komfortní podvozek
Dostupná cenovka
Pomalý infotainment
Některé detaily by stálo doladit
Hodnocení EHS

MG na českém trhu aktuálně nabízí trojici MG. Malé městské MG ZS doplňují spříznění bratři, MG HS dostupné se spalovacím motorem 1.5 TGI a plug-in hybridní MG EHS. V tomto případě přitom mluvíme o kompaktním SUV.

Všechny vozy lákají na dostupnou cenovku, stejně jako na povedený poměr cena:výkon. Právě nízká cena ale znamená, že některé detaily by u těchto vozů chtělo doladit, konkrétně ZS má jen výškově nastavitelný volant.

Na ostatních trzích je nicméně nabídka SUV značky MG širší. MG ZS je totiž třeba v Německu dostupné také v elektrické verzi, s jejímž prodejem se na českém trhu zatím nepočítá. Dorazí však elektrický hatchback MG 4, stejně jako elektrické kombi MG 5. Stejně tak se v Česku zatím neplánuje uvést MG Marvel R, vlajkové SUV značky, rovněž s elektrickým pohonem.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *