Nástupce Lexusu LFA přece jen dorazí. Jako elektromobil

Lexus pracuje na rozsáhlé proměně své nabídky. Do roku 2030 chce na evropských trzích nabízet výhradně elektromobily. Elektrické vozy tak japonská prémiová značka nabídne napříč segmenty, chystá přitom i elektřinou poháněný sporťák. Nástupce slavného Lexusu LFA se ukazuje na prvních snímcích. Na trh dorazí do roku 2030.

Elektrický sporťák se poprvé ukázal loni v prosinci, v rámci představení budoucích plánů Toyoty a Lexusu, kdy bylo odhaleno celkem 15 elektřinou poháněných segmentů různých kategorií. Až nyní však japonská automobilka potvrdila, že chystá i sériovou výrobu takového sportovního vozu.

Nový model s nízkou světlou výškou má symbolizovat budoucnost značky a dává vzpomenout na atmosféru kultovního modelu Lexus LFA. Využívá totiž obdobné koncepce, s dlouhou kapotou. Celkové ztvárnění je však výrazně futurističtější.

V útrobách pak už nebude pracovat atmosférický vidlicový desetiválec jako v LFA, nýbrž elektrické ústrojí. I tak budou parametry hodné takového auta. Zrychlení z nuly na 100 km/h bude podle Lexusu jen lehce přesahovat dvě sekundy a dojezd díky možnosti instalace polovodičových baterií překročí 700 km.

Nový model bude součástí kompletní řady bateriových elektromobilů, které Lexus uvede do roku 2030 v rámci své vize Lexus Electrified. Už letos dorazí crossover Lexus RZ, postavený na stejných základech jako duo Toyota bZ4X a Subaru Solterra. Dále má dorazit i rodinné SUV s elektrickým pohonem nebo elektřinou poháněný segment. Expanze nabídky elektrických aut je součástí plánů, podle nichž by Lexus měl do roku 2030 prodávat výhradně elektroauta v Evropě, Číně a Severní Americe. Do roku 2035 pak Lexus omezí svoji nabídku výhradně na elektrovozy také v globálním měřítku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.