Novinky

Nová Honda HR-V se představí v únoru 2021. Do Evropy přijde jako hybrid

Honda ukončila výrobu stávající generace SUV HR-V, a to znamená jediné, za rohem je nástupce. A opravdu, nová generace modelu Honda HR-V se světu oficiálně představí již zanedlouho, 18. února 2021. Automobilka na premiéru začala již v lednu lákat prvními upoutávkami. Později na veřejnost unikly i patentové snímky vozu.

Spolu s tím Honda potvrdila spekulace, že na evropské trhy nové HR-V dorazí výhradně jako hybrid. Dopředu se to očekávalo, Honda chce v Evropě do roku 2022 nabízet všechny své klíčové modely v nějaké elektrifikované formě, přičemž u svých nejmenších modelů vsadila právě výhradně na hybridní pohon. Už aktuální Jazz (GR) se na starém kontinentu nabízí pouze s ústrojím e:HEV, které převezme také HR-V. Zda však půjde o zcela shodné ústrojí s atmosférickým čtyřválcem 1.5 i-VTEC (72 kW) a dvojici elektromotorů, není v tuto chvíli jasné, dá se to však předpokládat. HR-V totiž využije stejnou platformu jako Jazz.

V lednu zveřejněný snímek novinky dokázal dřívější zprávy, že nová Honda HR-V pro rok 2021 využije stylu SUV-kupé. Zadní partie bude strmě klesat, sportovní styl pak nadále zdůrazní i skryté kliky zadních dveří v C sloupcích karoserie. Příď pak má mít výraznější tvář. To následně potvrdily v únoru uniklé patentové snímky, které vzhled auta potvrdily krátce před premiérou.

Naopak vnější rozměry se tolik měnit nemají. Dřívější zprávy japonských médií referovaly o délce 4.350 mm, šířce 1.785 mm a výšce 1.600 mm, což by z novinky udělalo auto o chlup delší a o chlup užší a nižší než dosud.

V únoru pak následovaly další teasery, které nechaly tajemně nahlédnout do interiéru. Snímky potvrdily, že koncepce kabiny bude navazovat na technicky spřízněný Jazz. HR-V si tudíž uchová konvenční ovladače, doplňující na vrchu středového panelu umístěný dotykový displej.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *