Nové BMW X2 pro rok 2023 se blíží. Čeká ho zásadní změna

BMW X2 2023 teaser

BMW X2 patří mezi nejmladší modely mnichovské značky, jedná se v současné generaci F39 o kompaktní crossover, který je z hlediska délky nejmenší zástupce řady X. Prodává se od roku 2017, což v automobilovém světě znamená jediné, blíží se čas nástupce. A je tomu opravdu tak, nové BMW X2 druhé generace podle zákulisních zpráv dorazí v roce 2023. A čeká ho zásadní změna.

Nová X2 s interním označením U10 se totiž z kompaktního crossoveru promění v kompaktní SUV-kupé. Naznačily to nejprve špionážní fotografie a videa zamaskovaných prototypů tohoto automobilu, aby to následně potvrdil i první teaser. Půjde tak o zmenšenou verzi modelu X6. Zajímavostí je v tomto směru fakt, že podle zákulisních zpráv BMW už do budoucna nepočítá se středně velkým SUV-kupé X4, které podle všeho nahradí elektromobil iX4. Místo toho by ale dorazila ještě menší verze, v podobě BMW X2 druhé generace, která by tak do určité míry byla náhradou za model X4.

Co se ale týče techniky, zůstane model X2 nadále odvozen od SUV X1, tentokrát však logicky od nejnovější generace, s interním označením U11. To se podepíše jak na vnějším designu (hlavně v přední části), tak na interiéru využívajícím prohnutou dotykovou obrazovku na vrchu středového panelu nebo technice.

Elektrická iX2 bude

Právě nová X1 naznačuje nabídku motorů i pro novou X2. To by znamenalo benzinový tříválec sDrive18i (100 kW), dvoulitrový mildhybridní čtyřválec xDrive23i (160 kW), čtyřválcový dvoulitrový turbodiesel nebo plug-in hybridy s benzinovým tříválcem pod kapotou.

Potvrzen už je také příchod elektromobilu BMW iX2, v rámci rozšiřování nabídky takových aut mnichovské značky. Mělo by se jednat o variantu xDrive30 s dvěma elektromotory o kombinovaném výkonu 230 kW.

Zda tomu tak skutečně bude, uvidíme již během roku 2023, kdy se nové BMW X2 druhé generace U10 představí. Příchod v letošním roce již potvrdil šéf BMW Oliver Zipse. Sériově vyrábět se má začít na konci roku. Výrobu zajistí německý závod v Regensburgu, podobně jako u X1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *