Renault Scénic se má vrátit v roce 2023. Naznačí ho vodíkový koncept?

Renault concept 2022 teaser

Renault Scénic v současné podobě letos končí. A spolu s tím automobilka opustí i kategorii klasických kompaktních MPV. To však neznamená, že jméno Scénic z nabídky značky zmizí. Naopak se mluví o tom, že se Renault Scénic má vrátit, v roce 2023.

Už dříve šéf Renaultu Luca de Meo prohlásil, že Scénic je pro značku již tradiční jméno a díky svému renomé by byla škoda se jej zbavit. Přestože kompaktní MPV už zákazníky tolik nezajímají, a tak už vedení Renaultu nedává smysl takový model nadále nabízet. A tak označení Scénic Renault ve své nabídce zachová, jen jej použije pro jiný model.

A právě ten podle všeho naznačí nyní chystaný koncept, který se má představit již příští týden, 19. května 2022. Veřejnost by jej pak měla spatřit na podzimním pařížském autosalonu, kde by koncept mohl patřit mezi největší hvězdy.

Nový Scénic by se podle těchto zpráv měl proměnit do rodinného SUV s elektrickým pohonem, který v nabídce doplní obdobně velký Austral. Ten se letos představil jako náhrada za nepříliš úspěšný Kadjar. Auto s délkou zhruba 4,5 metru je vyvíjeno s interním označením HCB, vyrábět se má ve francouzském závodě Douai.

Nový design

Renault již zveřejnil první upoutávky na nový koncept, který má být předobrazem budoucího Scénicu. Z nich vyplývá, že novinka vsadí na hranatější tvary než stávající modely značky, trochu ve stylu někdejšího Renaultu 5. Za návrhem přitom stojí tým Gillese Vidala, který k Renaultu přestoupil v roce 2020 z konkurenčního Peugeotu. Specialitou pak má být vysoká úroveň recyklovatelnosti. Až 70 % použitých materiálů má být recyklovaných a až 95 % recyklovatelných.

Zajímavostí konceptu pak má být vodíkový pohon. Renault sice v nejbližší době chce rozšiřovat nabídku bateriových elektromobilů, do budoucna ale počítá právě i s vodíkem. Ostatně Renault již představil užitkový Master s vodíkovým pohonem. Ten kombinuje malý 30kW palivový článek s 33 kWh baterií a poskytuje dojezd 500 km. Chystaný koncept tak dost možná bude prezentovat nejen styl budoucího modelu, ale také chystanou techniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *