Další studentská Škoda se rýsuje, jmenuje se Afriq

Škoda Afriq nákres

Studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto opět chystají studentský automobil. Jmenuje se Škoda Afriq a jejím základem je model Kamiq, který však projde výraznou proměnou. Žákovský automobil už získává konkrétní podobu, jeho stavba je již hotova, aktuálně Škoda Afriq vstoupila do fáze testování.

Nejnovější žákovský vůz Škoda vzdává hold legendární Rally Dakar a je prvním modelem v historii tradičního studentského projektu, který vznikl ve spolupráci se závodní divizí Škoda Motorsport. Ta loni oslavila 120 let. Na to ostatně vzdává hold i jméno auta. Afriq odkazuje mimo jiné i na odpovědnost automobilky Škoda za veškeré aktivity koncernu Volkswagen v severní Africe, kde má Rally Dakar své historické kořeny.

Studenti se přitom snaží, aby chystaný vůz byl opravdu schopný jízdy v terénu. Proto žáci integrovali do zadní nápravy vozu Afriq pohon všech kol převzatý z modelu Octavia. S výbavou interiéru závodního automobilu pak pomáhali svými technickými znalostmi i odborníci ze Škoda Motorsport. V koncepčním voze sedí cestující v závodních sedadlech ze závodního speciálu Fabia Rally2 evo, která jsou vybavena pětibodovými bezpečnostními pásy.

„Poslední měsíce jsme tvrdě pracovali. Je skvělé, že konečně stojíme před hotovým vozem. Spolupráce s různými odděleními společnosti Škoda Auto a s odborníky ze Škoda Motorsport byla skvělou zkušeností, kterou si s sebou odneseme do profesního života. Nyní se již nemůžeme dočkat testovacích jízd s vozem Škoda Afriq a těšíme se, jak si automobil povede na silnici,“ říká žákyně Anna Střížková.

Veřejná prezentace modelu Škoda Afriq se uskuteční letos na jaře, kdy bude představen i zástupcům médií. Pro studenty Středního odborného učiliště Škoda Auto jde v pořadí už o osmý vůz tohoto typu. Mladoboleslavský výrobce dává žákům pravidelně možnost postavit své vozidlo, aby získali praktické zkušenosti s takovým projektem. Poznávají skutečné procesy, když si musejí třeba prosadit své nápady a nechat si je schválit vedením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *