Suzuki Swift A2L (2017-)

Suzuki Swift je malý model japonské automobilky, vyráběný od roku 2017 ve své čtvrté generaci s interním označením A2L. Ta na trh dorazila výhradně v pětidveřové karoserii, zatímco předchůdce (Swift AZG) nabízel i třídveřovou. Opět ale nechybí v segmentu unikátní možnost pohonu všech kol nebo nabídnutí hot hatche Suzuki Swift Sport.

Design automobilu v lecčems navázal na dvě předchozí generace, přišel však s agresivněji pojatou přídí, která je dále zdůrazněna u Swiftu Sport. V útrobách se toho ale změnilo hodně, díky nové konstrukci je Suzuki Swift A2L až o 120 kilogramů lehčí než předcházející generace. Platforma Heartect má kompletně přepracovanou podlahovou plošinu a změněné uspořádání nosníků. Základem je pohon předních kol, k dispozici je však i systém pohonu všech kol Allgrip Auto, který k rozdělování hnacích sil mezi nápravy využívá viskózní spojku. Hřídele vedoucí k předním a zadním kolům jsou spojeny dvěma sadami ocelových lamel v silikonové lázni.

Rozměry zůstaly na úrovni předchozího Swifta. Auto se sice mezigeneračně zkrátilo o 10 mm a snížilo o 5 mm, zároveň je však o významných 40 mm širší, rozvor se pak natáhl o 20 mm. Výsledkem toho všeho je především větší vnitřní prostor.

Podvozek prošel testováním na okreskách v Británii, na německých dálnicích se zase prověřovala stabilita ve vysokých rychlostech, zatímco na tamějších klikatých silnicích se ladila odezva řízení.

Suzuki Swift A2L byl uveden na evropský trh s mildhybridním systémem, který se od konce roku 2019 v Evropě postupně stal standardem pro všechny varianty.

V roce 2020 Swift prošel omlazením. Příď oživila nová maska s chromovanou vodorovnou lištou nebo diodové světlomety. Nový byl i upravený mildhybrid 1.2 DualJet (61 kW) s nižší spotřebou a větší lithium-iontovou baterií.

Evropská specifikace vzniká v Japonsku, Swift se ale vyrábí též v Indii nebo Thajsku.

Suzuki Swift: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 3840 x 1735 x 1495 x 2450 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 265 litrů
 • Výroba: 2017- (Sagara, Japonsko)

Ohodnoťte Suzuki Swift i vy, v komentářích pod článkem:

Suzuki Swift

4.25

Design

4.0/5

Technika

4.0/5

Jízdní vlastnosti

4.7/5

Cena

4.3/5

Celkový dojem

4.2/5

3 komentáře: „Suzuki Swift A2L (2017-)

 • 4 února, 2020 (17:40)
  Trvalý odkaz

  Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  5

  Cena

  4.5

  Celkový dojem

  4.5

  Současného Swifta jsem zkoušel ve verzi Sport. K přeplňovanému motoru jsem byl poněkud skeptický, už první metry mě však vyvedly z omylu. Swift Sport není ten nejrychlejší hot hatch na trhu, ba naopak, při jízdě na čas je vcelku pomalý, jenže je s ním neskutečná zábava. už v nízkých rychlostech vás bude bavit a u toho jde u hot hatche především. Navíc není za špatnou cenu.

  Reagovat
 • 16 října, 2021 (22:30)
  Trvalý odkaz

  Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  5

  Cena

  4.5

  Celkový dojem

  4

  Suzuki se netají rozhodnutím udělat nový Swift Sport přístupnější širšímu spektru řidičů, o čemž svědčí i jediná varianta, jíž je pětidveřový hatchback. Nové auto je oproti minulé generaci civilizovanější a jednodušší na ovládání, což jistě ocení mnoho zákazníků. I přesto však Suzuki Swift Sport neztrácí nic z přitažlivosti minulých generací.

  Swift Sport zabalený v praktičtějším kabátě dokáže nabídnout zábavné sportovní svezení, které je charakteristické snadnou ovladatelností. Nejvíce se mi na něm líbí skutečnost, že i přes velké množství komfortní a bezpečnostní výbavy, v níž nechybí například pokročilý systém sledování provozu před vozem nebo systém sledování únavy řidiče, působí jednoduchým dojmem. Neskrývají se v něm složité technické záludnosti, čímž mi připomíná mé oblíbené zábavné hatchbacky z konce minulého tisíciletí.

  Více na: https://templeofspeed.cz/test-suzuki-swift-sport/

  Reagovat
 • 3 října, 2022 (17:12)
  Trvalý odkaz

  Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  Suzuki Swift Sport 1.4 BoosterJet Hybrid 2021
  Plusy
  decentne športový dizajn
  veľmi dobré predné sedadlá
  ergonómia ovládania funkcií v interiéri
  výborné naladenie podvozka
  dobre naladené riadenie
  perfektná kulisa prevodovky
  špičkové fungovanie Start-Stop systému vďaka štartér-generátoru
  bohatá výbava

  Mínusy
  lakťová opierka nemusí vyhovovať každému
  nie práve najelegantnejší kľúč k autu
  zobrazovanie informácií o zosnímaných značkách pri aktívnom tempomate prekrýva iné údaje

  Více na: https://dominiccars.sk/test-suzuki-swift-sport-1-4-boosterjet-hybrid/

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *