E-Salon 2023: Veletrh čisté mobility za rohem. Vstupné a další info

e-Salon 2019: Volkswagen ID.3

Čistá mobilita je stále důležitější téma, a tak i letos se koná E-Salon, již pátý ročník tohoto veletrhu čisté mobility. E-Salon 2023 je naplánovaný na první polovinu listopadu, uskuteční se od čtvrtka 9. listopadu do neděle 12. listopadu, a to na letňanském výstavišti PVA Expo Praha. Jaké automobily se na výstavě představí? Kolik stojí vstupné? A jak se na veletrh dostat? Máme pro vás všechny důležité informace.

Akce pořádaná společností ABF a televizí Prima bude pro veřejnost otevřena od pátku 10. listopadu. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům.

Novinky s alternativními pohony obsadí na letňanském výstavišti v Praze haly H3, H4 a H2D, přihlášena je více než dvacítka značek. Vedle automobilek chybět nebudou ani výrobci elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon. Prezentovat se budou i exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a její infrastrukturou.

Opět pak nebudou chybět ani testovací jízdy, jimž bude vyhrazena Hala 1. „Velmi důležitým prvkem e-Salonu zůstává návštěvnický prožitek. Proto stejně jako v minulých ročnících zajišťujeme vozový park ekologických novinek pro otestování. Tentokrát půjde o opravdu obrovský park asi padesátky vozů napříč značkami. Jde nám o to, aby si je lidé mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet“, říká k tomu ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

České premiéry

Co se týče automobilových značek, tak mezi vystavujícími jsou potvrzeny Cupra, Hyundai, Kia, MG, Peugeot nebo Volkswagen. Logicky se zaměří na prezentaci primárně elektrifikovaných automobilů. Kia láká na debut velkého rodinného SUV EV9 s elektropohonem, Peugeot zase na modernizovaný elektromobil e-2008. Zajímavá bude i účast konceptu Peugeot Inception. MG pak zákazníkům ukáže žhavou novinku, elektrické kompaktní kombi MG 5, které se u nás začalo prodávat teprve nedávno. Cupra vystaví napjatě očekávaný Tavascan, Volkswagen zase ID.7.

Na letošním E-Salonu se ale budou prezentovat i méně známí výrobci. TPC Industry na veletrhu představí City II, komunální vozidlo kategorie N1/SS. To se prezentuje jako moderní řešení pro obce, technické služby a veškeré komunální služby. Společnost Blohmann zase bude vystavovat elektromobily elBlesk. Model Pony je třímetrový fešák nejen do města se skvělou výbavou a obrovským kufrem, elBlesk N1 zase víceúčelové vozidlo s maximální rychlostí 85 km/h a nosností 1 tuny.

E-Salon 2023: Datum konání a otevírací doba

  • 9. 11. 2023 –   9:00 – 17:00 – VIP den – otevřeno pro pozvané a oborníky
  • 10. 11. 2023 – 10:00 – 17:00
  • 11. 11. 2023 – 10:00 – 17:00
  • 12. 11. 2023 – 10:00 – 16:00

Vstupenky

  • Základní vstupné: 240 Kč
  • Rodinné vstupné, pro dvě dospělé osoby a dvě děti nad 140 cm: 490 Kč
  • Děti do 140 cm: zdarma
  • Děti nad 140 cm: 100 Kč
  • ZTP, ZTP/P, novináři (po předložení platného průkazu): zdarma

Jak se dostat na E-Salon?

Akce se koná na letňanském výstavišti, PVA Expo Praha, jehož adresa je Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany. Parkoviště je v bezprostřední blízkosti, počítejte však s parkovným 200 Kč.

Nejpohodlnější doprava do areálu PVA Expo Praha je linkou metra C do stanice Letňany. Odtud už je to pěšky jen zhruba 5 min.

Pro dopravu do PVA slouží taktéž pravidelné autobusové linky do stanice Výstaviště Letňany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *